Бодибилдинг Исхрана за Tинејџери PDF Печати Е-пошта

Пример
 Бодибилдинг Исхрана за тинејџери (Маж) со
 нормален метаболизам

 Оброк Еден
(Наутро пред училиште)

-1 чаша овесна каша
-1 парче овошје (како јаболко)
-10 белки
-1/2 суп.лажичка масло од ленено семеДодатоци: Повеќе витамини / минерали, витамин Ц (1000mg)

 Оброк Два
(9-9:30 помеѓу часови)

-1-1/2 доза на Labrada's PROV60 Protein Blend, или Lean Body Protein Bar или Lean Body® RTD Shake или MRP
-1 банана, јаболко, или портокал.

 Оброк Три
(11:30-12:30 Ручек)

-1 порција ориз
 -порција зеленчук, како што се зелениот грав, брокула, аспарагус
-200 гр. на пилешко
 -Додатоци: Витамин Ц (1000mg)

 Оброк Четири
(03:00)

-1-1/2 мерица на PROV60 Протеини Labrada, или Lean Body Protein Bar или Lean Body® RTD Shake или MRP
-1 банана, јаболко, или портокал

 оброк Пет
-300 гр. Печени Компири
 -Порција зеленчук како што се зелениот грав, брокула, аспарагус
-250 гр. бела риба
-1 / 2 суп.лажичка масло од ленено семе
 -Додатоци: Витамин Ц (1000mg)

 оброк Шест
-1-1/2 доза на Labrada's PROV60 Protein Blend, или Lean Body Protein Bar или Lean Body® RTD Shake или MRP
 -Додај 1 / 2 суп.лажичка на ленено семе масло.

 ВОДА: вашата телесна тежина помножете ја x 20 и добивате мл. на вода која треба да ја испиете во текот на денот.Вашето тело е претежно составен од вода, па ако не пиеш секојдневно онолку колку што е потребно лесно можете да ги загрозите вашите мускули, нивното орджување и раст, како и опоравувањето помеѓу тренинзите.

 

 
 

Куп на Македонија 2019

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player