Рич Гаспари-мени PDF Печати Е-пошта

Рич Гаспари-хачин на исхрана

 

Некогаш број два билдер на планетата и на Мистер Олимпија, Рич Гапари кој и ден денес е сеуште турбо активен во светот на Про бодибилдингот, преку својата линија на суплементи, но и во вежбалните.


Ова е неговиот начин на исхрана, 5 недели пред натпревар

станување, 10 таблети амино киселини
појадок, 9 белки, 1 жолчка, 1,1/2 порција овес со 100 гр боровница засладено со засладувач, кафе, витамини, минерали и топачи.
после тренинг, 10 табл.амино киселини и едно јаболко
ручек, 200 гр бело месо, 1 печен компир, барен зеленчук, топачи, витамин Ц 1 гр, витамини и минерали
ужина, 10 табл. амино и едно парче овошје
после вечерниот тренинг, 10 табл. амино
вечера, риба на жар, еден печен компир, варен зеленчук, топачи 1 гр, вит. Ц
пред спиење, 8 белки, спанаќ, печурки, кромид, домат и 10 табл. амино

 
 

Куп на Македонија 2019

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player