Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?

Тренингот и исхраната на Dwayne "The Rock" Johnson
(1 viewing) (1) Guest
Go to bottomPage: 1
TOPIC: Тренингот и исхраната на Dwayne "The Rock" Johnson
#33160
Тренингот и исхраната на Dwayne "The Rock" Johnson 4 Years, 10 Months ago Karma: 10

ТРЕНИНГ ПРОГРАМА ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ТЕЖИНАТА
Dwayne Johnson го применувал овој систем на вежбање во периодот кога процентот на масти на телото го намалил од 14 на 7% за потребите на некој холивудски улоги. Тој тренирал 6 пати неделно, седмиот ден му бил одмор.
Понеделник, Среда, Петок
*Гради, грб, бицепс, листови: 5 серии, 15-20 повротувања, 30 секунди одмор
*Кардио: 5 минути загревање, 12 минути висок интензитет, 5 минути ладење
Вторник, Четврток, Сабота
*Предна и задна ложа, рамо, трицепсЧ 5 серии, 15-20 повторувања, 30 секунди одмор
*Кардио: 5 минути загревање, 12 минути висок интензитет, 5 минути ладење

НАЧИН НА ИСХРАНА ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ТЕЖИНАТА
Оброк 1: 10 пржени белки од јајце, 100г овесни снегулки, 3 оризови тортички, 700мл вода
Оброк 2: 150г пилешко, 100г гриз, 150г благ компир, 100г аспарагус, 700мл вода
Оброк 3: 150г туна, 100г кафеав ориз, 1 краставица, 700мл вода
Оброк 4: 150г риба (гргеч), 100г јачмен, 150г печен компир, 700мл вода
Оброк 5: 150г свинско филе, 100г кафеав ориз, 150г благ компир, 100г крашок, 700мл вода
Оброк 6: 10 пржени белки од јајце, 100г овесни снегулки, 700мл вода

НАЧИН НА ИСХРАНА ЗА ЗГОЛЕМУВАЊЕ НА МУСКУЛНАТА МАСА
Оброк 1: 300г риба (бакалар), 2 цели јајца, 200г овесни снегулки
Оброк 2: 250г риба (бакалар), 350г благ компир, 100г зеленчук
Оброк 3: 200г пилешко, 200г бел ориз, 100г зеленчук
Оброк 4: 250г риба (бакалар), 200г бел ориз, 100г зеленчук, 1 лажица рибино масло
Оброк 5: 250г телешко, 350г благ компир, салата од спанаќ
Оброк 6: 300г риба (бакалар), 200г ориз, салата
Оброк 7: 30 грама касеински протеин, омлет од 10 белки, 100г зеленчук (кромид, пиперки, печурки), 1 лажиза омега-3 рибино маслоТРЕНИНГ ПРОГРАМА ЗА ЗГОЛЕМУВАЊЕ НА МУСКУЛНАТА МАСА
Ден 1 - Рамо
Ден 2 - Грб
Ден 3 - Нозе
Ден 4 - Раце
Ден 5 - Гради

Ден 1 - Рамо
*Потисок на справа - 3 серии по 21 повторување
*Странично летање со еднорачни суперсет со предно подигање на еднорачни - 3 серии по 8 повторувања секоја вежба
*Летање за задно рамо на сајли - 5 серии по 12,10,8,6,4 повторувања
*Трапез - 5 серии по 12.10,8,6,4 повторувања
Ден 2 - Грб
*Лат машина широк фат - 5 серии по 12,10,8,6,4 повторувања
*Лат машина тесен фат - 5 серии по 12,10,8,6,4 повторувања
*Еднорачно веслање на справа - 4 серии по 12 повтрувања
*Грбни екстензии - 4 серии по 15,15,12,12 повторувања
Ден 3 - Нозе
*Преса - 4 серии по 25,20,18,16 повторувања (последната серија е дроп серија)
*Исчекор - 4 серии по 8 повторувања за 1 нога
*Лежечки прегиб за задна ложа - 4 серии по 12,10,8,6 повторувања
*Подигање на листови - 6 серии по 16 повторувања (последната серија е дроп серија)
Ден 4 - Раце
*Прегиб со еднорачни - 5 серии по 12,10,8,6,4 повторувања
*Скотова машина - 6 серии по 12,10,8,6,21,21, повторувања
*Трицепс на сајли во V шипка - 5 серии по 12,10,8,6,20 повторувања
*Трицепсп отисок позади глава на сајли - 4 серии по 12,10,8,20 повторувања
Ден 5 - Гради
*Кос потисок со еднорачни - 5 серии по 12,10,8,6,4 повторувања
*Прав потисок со еднорачни - 5 серии по 12,10,8,6,4 повторувања
*Летање на сајли - 4 серии по 12 повторувања
*Склекови - 4 серии по 15 повторувања
Стомачните се вежбаат 2 пати неделно, 1 вежба, 4 серии по 25 повторувањаМузичката плејлиста за вежбање на The Rock:
1. Eminem – Till I Collapse
2. Living Colour – Cult of Personality
3. Tupac – Ghost
4. Metallica – Enter Sandman
5. Jay-Z – Moment of Clarity
6. Public Enemy – Can’t Truss It
7. Hank Williams Jr. – A Country Boy Can Survive
8. Trick Daddy – Where U From
9. Tupac – Hell 4 A Hustler
10. Godsmack – I Stand Alone
1van
Moderator
Posts: 298
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male Birthday: 06/07
Last Edit: 2013/06/06 09:51 By Ѓороски.
The administrator has disabled public write access.
 
#33165
Re:Тренингот и исхраната на Dwayne "The Rock" Johnson 4 Years, 10 Months ago Karma: 2
"Оброк 2: 150г пичешко, 100г гриз, 150г благ компир, 100г аспарагус, 700мл вода"
До "пиЧешкото" ќе да е, само прашање е каде може да се набави овде и по која цена???
Skeptic
Senior Boarder
Posts: 40
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#33166
Re:Тренингот и исхраната на Dwayne 4 Years, 10 Months ago Karma: 5
Skeptic wrote:
"Оброк 2: 150г пичешко, 100г гриз, 150г благ компир, 100г аспарагус, 700мл вода"
До "пиЧешкото" ќе да е, само прашање е каде може да се набави овде и по која цена???hhmmm.,, ne e bitna cenata,, sakam i jas da go probam ama na skara
Stole
Gold Boarder
Posts: 178
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#33181
Re:Тренингот и исхраната на Dwayne 4 Years, 10 Months ago Karma: 1
za cistenje jadel przeni jajca i svinsko file-aj kako bilo - btw najmnogu me bendisa to sto ja slusal metalica za vreme na trening
nikolan
Expert Boarder
Posts: 90
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male Birthday: 05/20
The administrator has disabled public write access.
 
#33185
Re:Тренингот и исхраната на Dwayne 4 Years, 10 Months ago Karma: 150
nikolan wrote:
za cistenje jadel przeni jajca i svinsko file-aj kako bilo - btw najmnogu me bendisa to sto ja slusal metalica za vreme na trening

Очигледно одбрал вистинска музика
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#33199
Re:Тренингот и исхраната на Dwayne 4 Years, 10 Months ago Karma: 24
nikolan wrote:
za cistenje jadel przeni jajca i svinsko file-aj kako bilo - btw najmnogu me bendisa to sto ja slusal metalica za vreme na trening


А зошто да не?
mafmaf
Moderator
Posts: 583
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male
Last Edit: 2013/06/07 18:19 By mafmaf.
The administrator has disabled public write access.
 
#33218
Re:Тренингот и исхраната на Dwayne 4 Years, 10 Months ago Karma: 10
Stole wrote:
Skeptic wrote:
"Оброк 2: 150г пичешко, 100г гриз, 150г благ компир, 100г аспарагус, 700мл вода"
До "пиЧешкото" ќе да е, само прашање е каде може да се набави овде и по која цена???hhmmm.,, ne e bitna cenata,, sakam i jas da go probam ama na skara


Prvata fotografija e pred toj obrok
1van
Moderator
Posts: 298
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male Birthday: 06/07
The administrator has disabled public write access.
 
Go to topPage: 1
Moderators: mafmaf

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             


   

     


  


 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда