Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?
Go to bottomPage: 12
TOPIC: Trening Gradi
#28765
Re:Trening Gradi 6 Years ago Karma: 150
Да сакаше(можеше) да ќутиш, немаше ништо да пишеш
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#28768
Re:Trening Gradi 6 Years ago Karma: 0
Мојот тренинг за гради изгледа вака:

1.Прав bench
2.Кос bench
3.Развлекување на коса клупа
4.Разбој
5.Контра кос bench

1.Кос bench
2.Прав bench
3.Развлекување на права клупа
4.Разбој
5.Развлекување на контра коса или сајли

Една недела ја правам првата варијанта, а друга недела втората. За сите вежби правам по 4 серии и тоа 12,10,8 и 6 повторувања.

Прашање до поискусните: Дали е потребно во последната серија да се намали тежината и да се направат повеќе повторувања или е подобро да се заврши со 6 повторувања и максимална тежина???
NikolaD85
Junior Boarder
Posts: 33
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male Location: Скопје Birthday: 05/27
The administrator has disabled public write access.
 
#31539
Re:Trening Gradi 5 Years, 4 Months ago Karma: 5

Bench ...што ли беше тоа
Легенда
undertaker_vojce
Gold Boarder
Posts: 303
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male Location: Велес Birthday: 12/27
The administrator has disabled public write access.
vojce_kane@hotmail.com
vistinskata e-mail adresa
 
#31553
Re:Trening Gradi 5 Years, 4 Months ago Karma: 5
undertaker_vojce wrote:

Bench ...што ли беше тоа
Легенда


Eee, Војче ти пак кревај на бенч прес, некој од склекови прави добро обликувани гради.
TrajcheE
Gold Boarder
Posts: 263
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male trajchebodyfitness Location: Гевгелија Birthday: 02/07
The administrator has disabled public write access.
EAT TO WORKOUT, NOT WORKOUT TO EAT!

„Не значи ако си поголем на изглед од твоите во генерација си бодибилдер„ - mafmaf
 
#31558
Re:Trening Gradi 5 Years, 4 Months ago Karma: 5
TrajcheE wrote:
undertaker_vojce wrote:

Bench ...што ли беше тоа
Легенда


Eee, Војче ти пак кревај на бенч прес, некој од склекови прави добро обликувани гради.

Сега сфатив...без потреба сум се мачел
Само вакви склекови правиме на тренинг(Карате тренинг) од пред многу години и никако градите да ми станат такви како што сакам... сигурно правам некоја грешка
undertaker_vojce
Gold Boarder
Posts: 303
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male Location: Велес Birthday: 12/27
The administrator has disabled public write access.
vojce_kane@hotmail.com
vistinskata e-mail adresa
 
#31559
Re:Trening Gradi 5 Years, 4 Months ago Karma: 5
undertaker_vojce wrote:

Сега сфатив...без потреба сум се мачел
Само вакви склекови правиме на тренинг(Карате тренинг) од пред многу години и никако градите да ми станат такви како што сакам... сигурно правам некоја грешкаАма ти сигурно не си ги правел на зид, затоа немало ефект
TrajcheE
Gold Boarder
Posts: 263
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male trajchebodyfitness Location: Гевгелија Birthday: 02/07
The administrator has disabled public write access.
EAT TO WORKOUT, NOT WORKOUT TO EAT!

„Не значи ако си поголем на изглед од твоите во генерација си бодибилдер„ - mafmaf
 
#31560
Re:Trening Gradi 5 Years, 4 Months ago Karma: 5
TrajcheE wrote:
undertaker_vojce wrote:

Сега сфатив...без потреба сум се мачел
Само вакви склекови правиме на тренинг(Карате тренинг) од пред многу години и никако градите да ми станат такви како што сакам... сигурно правам некоја грешкаАма ти сигурно не си ги правел на зид, затоа немало ефект

хахахахаха
Eте каде ми е грешката сега знам како треба, ќе видите кога ќе станам како Катлер во градите
undertaker_vojce
Gold Boarder
Posts: 303
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male Location: Велес Birthday: 12/27
The administrator has disabled public write access.
vojce_kane@hotmail.com
vistinskata e-mail adresa
 
#31669
Re:Trening Gradi 5 Years, 4 Months ago Karma: 5
Off topic.
Маф е тука админ, ако не грешам.
Ти пратив пп па ако можеш да ми одговориш.
Благодарам однапред.
undertaker_vojce
Gold Boarder
Posts: 303
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male Location: Велес Birthday: 12/27
The administrator has disabled public write access.
vojce_kane@hotmail.com
vistinskata e-mail adresa
 
Go to topPage: 12
Moderators: mafmaf

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             


   

     


  


 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда