Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?
Go to bottomPage: 1
TOPIC: VOLUMASS 35
#36524
VOLUMASS 35 2 Years ago Karma: 150
VOLUMASS 35, High-Protein Muscle Gainer
1.200 gr, цена 1.850 денари
2.950 гр, цена 3.900 денари


Волумас 35 обезбедува многу хранливи материи за вашите мускули. Волумас 35 е создаден за оние спортисти кои имаат потреба од повеќе хранливи материи а се должи на нивната поголема мускулна маса или повисоко ниво на активност. Волумас 35 содржи, по препорачаната доза, повеќе креатин монохидрат (1250 mg), со кој се надополнува изгубениот креатин. Тој исто така содржи повеќе квалитетни протеини, и има повисока калориска вредност во однос на претходните наши производи од пониско ниво. Во процесот на зголемувањето на мускулната маса, протеини и јаглехидрати имаат подеднакво значење за да се обезбеди енергија и градежни блокови за раст на мускулното ткивото. Застапеноста од 35% на протеините во Волумас 35 е многу популарна кај спортисти од различни телесни типови и метаболизми. Зато Волумас 35 лесно може да биде составен дел од внесот на хранливи материи во текот на целиот ден. Протеинот е добиен од висококвалитетен уплтра филтриран протеин од сурутка концентрат, како и микрофилтриран изолат, и двата богати со концентрација на протеини во себе. Протеините се богати со азот и неопходни аминокиселини по кои телото има потреба за раст и одржување на ткивото. Затоа, протеините во Волумас 35 придонесува за раст и одржување на мускулната маса. *
Суруткиниот протеин од млеко е т.н. комплетен протеин, поради тоа што го снабдува телото со сите потребни аминокиселини, вклучувајќи ги и 9-те аминокиселини (т.е. хистидин, изолеуцин, леуцин, лизин, метионин, фенилаланин, треонин, триптофан, валин) кои се сметаат за неопходни за живот, затоа што телото не може да ги синтетизира. Определување на хранливата ефикасноста на протеините во исхраната е во повеќето случаи врз основа на проценка на степенот апсорбцијата на азотот од храната и неговото задржување од страна на телото и состојбата да се балансираат дневни загуби на азот. Нето Протеинска Апсорпција (NPU) е процентот на внесениот азот кој се задржува во телото, и биолошка вредност (BV) даваат процент од апсорбирачкиот азот кој е задржан. Биолошка вредност е резултат на NPU и растворливоста. Протеинот од сурутка има добра сварливост и состав на аминокиселини, со што биолошка вредност е голема во споредба со другите извори на протеини во исхраната како месо, риба, јајца или соја. Волумас 35 има дополнителни состојки, креатин и Таурин. Со најмалку 3 гр дневна доза на Креатин, научно е докажано дека се зголемуваат перформансите кај краткорочните, високоинтензивни тежински тренинзи, како и кај кардио тренингот.


Начин на употреба: Измешајте една доза (50g) со 400 мл вода или ниско маслено млеко. За подобри резултати пијте веднаш после тренинг.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11534
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#36665
VOLUMASS 35 1 Year, 3 Months ago Karma: 150
ПРОМОЦИЈА !!! ЕКСТРА ПОПУСТ !!! VOLUMASS35 !!!
Scirec Nutrition, VoluMass35 Специфичен додаток во исхраната, "гејнер" со фантастичен состав и 38% екстра квалитетен протеин во секоја доза. Наменет за постигнување на сериозни резултати. Зголемување на телесна тежина и мускулна маса. Во секоја доза, екстра 4,2 gr. BCAA, 3,4 gr L-Glutamine, дополнително збогатен и со доволна количина на креатин монохидтрат. До крајот на неделата, ЕКСТРА ЦЕНА ОД 3.300 денари за пакување од 2.950 гр.
Побарајте го во најдобрите продажни места во Македонија,
#HerkulesTetovo
#Sportiks
#HerkulesVero
#MagnusCentar
On line 24/7
herkules.com.mk
#ШколоЗаШампиони
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11534
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
Last Edit: 2017/02/01 10:20 By Ѓороски.
The administrator has disabled public write access.
 
#36688
VOLUMASS 35 1 Year ago Karma: 150
ХЕРКУЛЕС понуда во месец Фебруари 2017
Volumass 35, SCITEC NUTRITION
High-Protein Muscle Gaine, по единствена цена со 15% ПОПУСТ !!!
Создаден за атлети кои имаат потреба од внес на покалорична исхрана во текот на денот, со цел да ги задоволат своите основни хранливи потреби, да се подобрат перформансите и резултатите, да се зголеми мускулната маса и да се задржи постоечката. Единствениот гејнер на пазарот во Македонија, кој во својот состав содржи 38% ПРОТЕИНИ, по што го прави поквалитетен и поразличен од конкурентните производи во неговата класа. Сега, достапен по неверојатна цена, пониска за 15% проценти. Искористете ја оваа можност и посетете ги најдобрите продажни места за додатоци во исхраната во Македонија и прашајте за Scitec промоцијата во месец Фебруари.
#HerkulesTetovo
#Sportiks
#HerkulesVero
#MagnusCentar
On line 24/7
herkules.com.mk
#ШколоЗаШампиони
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11534
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
Go to topPage: 1

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             


   

     


  


 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда