Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?
Go to bottomPage: 1
TOPIC: L-GLUTAMINE
#36522
L-GLUTAMINE 2 Years ago Karma: 150
L-GLUTAMINE

100% L-Glutamine Amino Acid, 300 гр., цена 1.440 денари

Глутаминот е најзастапената аминокиселина во човечка крв. Глутамин може да стане условно есенцијална во одредени ситуации, вклучувајќи го и интензивното физичко трнирање, кога телото не може да ги исполни своите потреби од синтетизирање глутамин. Ова условно есенцијална амино киселина може да се обезбеди со внес на протеини во исхраната, вклучувајќи и преку додатоци во исхраната.

Начин на употреба: Измешајте една доза (6гр) во 250 мл вода или друг омиилем течен напиток дневно и протресете енергично! Користете пред, за време и после тренинг, или во било кое време на денот, како пред одење на спиење.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11534
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
Go to topPage: 1

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             


   

     


  


 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда