Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?
Go to bottomPage: 1
TOPIC: BCAA 6400
#36521
BCAA 6400 2 Years ago Karma: 150
BCAA 6400, 125 таблети, цена 990 денари

Разгранетиот синџир на аминокиселини (ВСАА) преставува важна група на есенцијални амино киселини која се состои од леуцин, изолеуцин и валин. Овие аминокиселини се во групата меѓу девет есенцијални амино киселини за луѓето, бидејќи нашето тело не може да ги произведе. Нивниот единствен извор е нашата секојдневна исхрана или како дополнување во исхраната. Од друга страна, тие преставуваат 35% од есенцијални аминокиселини во мускулните протеини. Леуцин, изолеуцин и валин се незаменливи аминокиселини, се обезбедуваат со внес на разновидни протеини кои потекнуваат од различни извори. ВСАА, исто така може да се внесат и како додатоци на храна, особено во периодот околу интензивните вежбања или физичка работа. Нашата BCAA 6400 формула содржи 2:1:1 сооднос на леуцин, изолеуцин и валин.


Начин на употреба: Земете една доза (5 таблети) дневно, пред или после тренинг, или во било кое време, како пред одење на спиење.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11534
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
Go to topPage: 1

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             


   

     


  


 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда