Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?
Go to bottomPage: 1
TOPIC: AMINO MAGIC
#36520
AMINO MAGIC 2 Years ago Karma: 150
AMINO MAGIC, 500 gr, цена 2.200 денари


Амино Меџиг содржи аминокиселини со разгранет синџир, глутамин, азотен оксид, аргинин, лизин, орнитин, Таурин со дериват амино киселина L-Carnitine. БЦАА аминокиселините со разгранет синџир, се важна група на аминокиселини кои сочинуваат 35% од есенцијалните аминокиселини во протеинот на мускулите. Околу 60% од слободните аминокиселини во телото се состојат од Глутаминот, кои може да станат условно есенцијални за време на интензивни тренинзи. Аргининот е непосредниот предходник на азотниот оксид и неопходен е во синтезата на Креатинот. Нашата формула е дизајнирана да продонесе во метаболичките барања кај интензивно истренирано мускулно ткиво.


Начин на употреба: Измешајте една доза (20 г) на ден со 500 мл вода и енергично се протресува 30 секунди. Оставете го да остои како би се зголемило растварањето! Се користи една доза пред, за време или по тренингот.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11534
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
Go to topPage: 1

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             


   

     


  


 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда