Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?
Go to bottomPage: 1
TOPIC: 100% WHEY PROTEIN* PROFESSIONALLS
#36519
100% WHEY PROTEIN* PROFESSIONALLS 2 Years ago Karma: 150
100% WHEY PROTEIN* PROFESSIONAL LS, 920 гр, цена 1.860 денари
100% WHEY PROTEIN* PROFESSIONAL LS, 2.350 гр, цена 3.860 денари


100% Веи Протеин Професионал е одличен квалитетен протеин од сурутка, мешавина на концентрат и сурутка изолат. Диететските протеини се извор на азот и неопходни аминокиселини, кои на телото им се потребни за одржување и раст. Затоа, 100% Whey Професионални придонесува за раст и одржување на мускулната маса, а исто така и за одржување на нормални коски. Веј (сурутка) протеин од млеко е т.н. комплетн протеини, поради тоа што го снабдува телото со сите потребни видови на аминокиселини, вклучувајќи ги и 9-те аминокиселини кои телото не може да ги синтетизира и мора да ги внесуваме преку храна (т.е. хистидин, изолеуцин, леуцин, лизин, метионин, фенилаланин, треонин, триптофан, валин). 100% Веи Протеин Професионал има повеќе додатоци, како: “Аминокиселинска Матрица” која обезбедува екстра аминокиселини, како Л-леуцин, Л-Глутамин и Таурин. Истотака содржи мешавина на дигестивни ензими како Папин и Бромелаинот кои се вклучени во нашата формула.

Начин на употреба: Измешајте една доза (30g) со 250 мл вода, млеко или било каква течност, дневно. Најдобро време за користење веднаш после тренинг.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11534
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
Go to topPage: 1

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             


   

     


  


 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда