Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?
Go to bottomPage: 1
TOPIC: 100% Whey Isolate
#36518
100% Whey Isolate 2 Years ago Karma: 150
100% Whey Isolate, 700 гр, цена 1.890 денари
100% Whey Isolate, 2000 гр, цена 3.9990 денари

100% Веи изолат е одличен квалитет на протеини од сурутка изолат, збогатена со уште побрзо апсорбирачкиот сурутка хидролизат. Оваа формула е пониско количество јаглехидрати од кога било досега! Генерално протеинот од сурутка "изоолат" се произведуваат за да имаат повисок процент на протеини од сурутка "концентрат", која, исто така, значи дека "изолатот" има помалку шеќер во составот (вклучувајќи Лактоза) и содржина на масти! Диететските протеини се извор на азот и есенцијални амино киселини, кои на телото му се потребни за раст и одржување на ткивото. Затоа, 100% Веи изолат придонесува за раст и одржување на мускулната маса, а исто така и за одржување на коските. Веј протеин од млеко е т.н. комплетен протеин, поради тоа што го снабдува телото со сите потребни видови на аминокиселини, вклучувајќи ги и 9-те аминокиселини кои телото не може да ги синтетизира и мора да ги внесуваме преку храна (т.е. хистидин, изолеуцин, леуцин, лизин, метионин, фенилаланин, треонин, триптофан, валин).

Во 100% Веи изолат е додадено екстра L-Glutamine, кој е најзастапен амино киселина во слободна фомра во крвта на човекот.


Начин на употреба:
Измешајте 1 порција (25 g) во 300 мл вода, млеко или друга течност. Најдобро време за употреба, после тренингот.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11534
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
Last Edit: 2016/02/03 15:56 By Ѓороски.
The administrator has disabled public write access.
 
Go to topPage: 1

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             


   

     


  


 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда