Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?
Go to bottomPage: 1
TOPIC: 100% Casein Complex
#36517
100% Casein Complex 2 Years ago Karma: 150
100% Casein Complex, 920 gr, 2.350 денари


100% Казеин Комплекс е Мицелар Казеин, доминантем протеин во млекото, добиен исклучително од казеин млечен протеин. Казеинот е богат со есенцијални аминокиселини од разгранет ланец (BCAA) и со високо количество, (повисоко и од протеинот од сурутка) на Л-Глутамин, најзастапената аминокиселина во слободна форма во крвта на човекот. Протеините во 100% Казеин Комплекс производот допринесуваат во одржувањето и раст на мускулната маса, а исто така и во одржувањето на коските*. Овој млечен протеински производ, спаѓа во групата на т.н. целосни протеини, затоа што му обезбедуваат на телото сите неопходни типови на аминокиселини, вклучувајки ги и 9-те аминокиселини кои телото неможе само да ги создаде и мора да се внесат преку исхраната (хистидин, изолеуцин, леуцин, лизин , метионин, фенилаланин, треонин, триптофан, валин). Екстра од Л-Глутамин и Таурин, плус дигестивните ензими како Папаин и Бромелаин се додадени во оваа формула. Присуството на калциумот во 100% Казеин Комплекс придонесува за нормална мускулна функција, енергичен метаболизам и невротрансмисија. Исто така потребен е и за одржување на здрави заби и коски*.

Начин на употреба:
Измешајте 1 порција (30 г) со 350 мл течност дневно. Протресете енергично! 100% Казеин Комплекс може да биде идеален кога оброци се премногу оддалечени од некоја причина, или пред спиење. Ако користите пред тренинг и за време на тренинг (протеин или амино киселини), може да биде подобро да се вклучи Казеинот како главен оброк после тренинг.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11534
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
Go to topPage: 1

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             


   

     


  


 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда