Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?

Пример тренинг програма...
(1 viewing) (1) Guest
Go to bottomPage: 1
TOPIC: Пример тренинг програма...
#32357
Пример тренинг програма... 5 Years, 1 Month ago Karma: 2
Пон: Нозе, крадио
Вто: Гради, подлактица
Сре: Рамо, трапез
Чет: Лист, кардио, стомачни
Пет: Грб, бицепс, подлактица
Саб: Гради, трицепс
Нед: Лист, кардио, стомачни

Ова е мојата моментална програма со која почнувам од наредната недела. Целта ми е топење на масти, односно сум во фаза на дефиниција. Но, сепак со програмава сакам да го задржам интезитетот на тренинзите и воедно да ги вклучам сите мускулни групи. Гради ќе вежбам два пати неделно, бидејќи приметив дека така најдобро ми реагираат за разлика од останатите мускулни групи. Четврток и Недела ми е активен одмор.

После постигнување на за тогаш задоволителна форма,
, Мај 2009-та година престанав да вежбам активно. Сега почнав посериозно од Август 2012-та, но направив некои големи грешки при исхраната и тоа резултираше со покачување на телесни масти од 18% на 23%. Се надевам дека до кај почетокот на летото ке постигнам тоа што го имам замислено. Понатаму ако некој го интересира тренингот со вежби, серии и повторувања ќе го додадам овде. Поздрав и слободно дајте мислење за програмата.
Skeptic
Senior Boarder
Posts: 40
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#32364
Re: Пример тренинг програма... 5 Years, 1 Month ago Karma: 150
Ти посакувам да успееш во замисленото. Една корекција, која јас би ја направил, што не значи дека мораш да ја прифатиш, е да го елиминираш кардиото во денови кога имаш тренинг нозе.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
Last Edit: 2013/03/15 17:32 By Ѓороски.
The administrator has disabled public write access.
 
#32365
Re:Пример тренинг програма... 5 Years, 1 Month ago Karma: 2
Фала на советот, ги форсирам ептен нозете и сега засега добро напредуваат, мислам дека поедноставно ќе биде во Вторник со гради и подлактица. Поздрав!
Skeptic
Senior Boarder
Posts: 40
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
Go to topPage: 1
Moderators: 1van, mafmaf

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             


   

     


  


 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда