Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?
Go to bottomPage: 123
TOPIC: Pomos
#31341
Re:Pomos 5 Years, 4 Months ago Karma: -2
kako e podobro da se vezba na sabajle gladen kazuvaat deka polesno se slabee ili ne sakam vase mislenjeeee !!! ili pak jaden pa posle toa na trening ????
Bibe
Fresh Boarder
Posts: 16
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Female Location: Bitola Birthday: 11/30
The administrator has disabled public write access.
 
#31342
Re:Pomos 5 Years, 4 Months ago Karma: 5
Рачунај дека гладна СИГУРНО нема да извежбаш квалитетно.Плус нерасонета многу поспоро би правела кардио отколку кога веќе си раздвижена. Сега јас како што разбрав тебе ти е битно само да ослабеш,така да нема што да се умараш во кој дел од денот ке ти биде тренингот.Ако вежбаш квалитетно како и да е ке имаш резултати.
L ninja
A?
Moderator
Posts: 1056
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Female Location: Skopje Birthday: 08/03
The administrator has disabled public write access.
Hot as Ice!!!
 
#31347
Re:Pomos 5 Years, 4 Months ago Karma: -2
fala
Bibe
Fresh Boarder
Posts: 16
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Female Location: Bitola Birthday: 11/30
The administrator has disabled public write access.
 
#31350
Re:Pomos 5 Years, 4 Months ago Karma: 150
Bibe wrote:
kako e podobro da se vezba na sabajle gladen kazuvaat deka polesno se slabee ili ne sakam vase mislenjeeee !!! ili pak jaden pa posle toa na trening ????

Зависи што ќе одбереш за тренинг. Постои правило за аеробен тренинг со цел симнување на телесна тежина и масни наслаги. Тоа правило е, наутро на празен стомак, веднаш по тежински тренинг или два часа по последниот оброк во текот на денот. Тоа се периоди кога сме на ниско ниво на резерви на гликоген, кој полесно се троши и се преминува на трошење на вишокот, што нам ни е целта.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
Go to topPage: 123
Moderators: 1van, mafmaf

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             


   

     


  


 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда