Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?
Go to bottomPage: 123
TOPIC: Pomos
#31166
Re:Pomos 5 Years, 5 Months ago Karma: 2
Kako be na visina od 170 pomalce od 50 kg? So lupa li ke te barame?
foxy
Junior Boarder
Posts: 27
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Female
The administrator has disabled public write access.
Sweat like a pig look like a fox
 
#31167
Re:Pomos 5 Years, 5 Months ago Karma: -2
oo nene sakam da oslabam debelaaa sum mora barem 15 kg da oslabam
Bibe
Fresh Boarder
Posts: 16
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Female Location: Bitola Birthday: 11/30
The administrator has disabled public write access.
 
#31168
Re:Pomos 5 Years, 5 Months ago Karma: 5
Bibe wrote:
oo nene sakam da oslabam debelaaa sum mora barem 15 kg da oslabam
45 kg на 170 like
undertaker_vojce
Gold Boarder
Posts: 303
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male Location: Велес Birthday: 12/27
The administrator has disabled public write access.
vojce_kane@hotmail.com
vistinskata e-mail adresa
 
#31169
Re:Pomos 5 Years, 5 Months ago Karma: -2
eee pa zatoa mi treba programa za slabeenjee jas imam 66 kg
Bibe
Fresh Boarder
Posts: 16
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Female Location: Bitola Birthday: 11/30
The administrator has disabled public write access.
 
#31185
Re:Pomos 5 Years, 5 Months ago Karma: -2
Sakam da prasam za sto se koristi tocakot koj del so nego se slabee isto taka orbit rekot i trakata ?????
Bibe
Fresh Boarder
Posts: 16
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Female Location: Bitola Birthday: 11/30
The administrator has disabled public write access.
 
#31188
Re:Pomos 5 Years, 5 Months ago Karma: 150
Bibe wrote:
Sakam da prasam za sto se koristi tocakot koj del so nego se slabee isto taka orbit rekot i trakata ?????

Немојте да гледате на тој начин, кога кардио тренингот и опремата за таа цел се во прашање. За разлика од тежинските тренинзи, каде секоја вежба има примарна цел, а и секундарна, во обликување на одредени мускулни партии, кај аеробниот тренинг целта е генерално трошење на што поголема количина на екстра калории мобилизирајки ги резервите на масно ткиво.
Што и да се одбере од уред за таа цел, статичен велосипед, лента или орбитрек, нема значење ако се прави правилно, со умерен интензитет во траење од 30-50 минути по сесија. Колку сесии во неделата ќе одберем,е и начинот како тие ќе бидат временски зависи од многу фактори (моментална форма, форма и рок која сакаме да ја постигнеме, начин на исхрана и сл).
Аеробниот тренинг секогаш се прави на крај од тежинскиот тренинг, ако овие два тренинг а се во исто време, или ако се поделени, наутро на празен стомак или навечр два часа по последниот оброк во текот на денот.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#31193
Re:Pomos 5 Years, 5 Months ago Karma: 5
Bibe wrote:
eee pa zatoa mi treba programa za slabeenjee jas imam 66 kgА чек, што ти е битно колку ке покаже вагата ? Ти може и на 60 топ да изгледаш, остај ти машкиве што бладаат 45 кг било топ.... мускули на 45 кг мало сутра.
L ninja
A?
Moderator
Posts: 1056
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Female Location: Skopje Birthday: 08/03
The administrator has disabled public write access.
Hot as Ice!!!
 
#31198
Re:Pomos 5 Years, 5 Months ago Karma: -2
Paa i jas taka mislam ako imam 45 na so ke licam muskuli od koski neznam dali ke mi uspee da napravam hihihi ako nema malkuu mevcee ??? 170 viskoka ke bidam stap za cukanje krusi Fala na odgovorot i na dvajcata. Sega za sega sum samo na kardio po 60 min 5 dena pa ponatamu mislam da pocnam so tezesti
Bibe
Fresh Boarder
Posts: 16
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Female Location: Bitola Birthday: 11/30
The administrator has disabled public write access.
 
#31201
Re:Pomos 5 Years, 5 Months ago Karma: 5
L ninja wrote:
Bibe wrote:
eee pa zatoa mi treba programa za slabeenjee jas imam 66 kgА чек, што ти е битно колку ке покаже вагата ? Ти може и на 60 топ да изгледаш, остај ти машкиве што бладаат 45 кг било топ.... мускули на 45 кг мало сутра.


Доколку мислиш на мојот пост, не беше во таа конотација.Мислев дека со 170 и 45 нема да изгледа најдобро. Со поголеми облини би било поубаво :)Сепак јас не го напишав убаво.
undertaker_vojce
Gold Boarder
Posts: 303
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male Location: Велес Birthday: 12/27
The administrator has disabled public write access.
vojce_kane@hotmail.com
vistinskata e-mail adresa
 
#31210
Re:Pomos 5 Years, 5 Months ago Karma: -2
nema problem fala vi na site sto mi odgovorivte i pomognavte
Bibe
Fresh Boarder
Posts: 16
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Female Location: Bitola Birthday: 11/30
The administrator has disabled public write access.
 
Go to topPage: 123
Moderators: 1van, mafmaf

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             


   

     


  


 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда