Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?

Вториот месец
(1 viewing) (1) Guest
Go to bottomPage: 12
TOPIC: Вториот месец
#2429
Вториот месец 8 Years, 8 Months ago Karma: 150
Во вториот месец ќе додадете неколку вежби со кои ќе ги погодите дополнително мускулните партии, вежбајки ја секоја мускулна партија двапати неделно, во три тренинга.

Во овој месец истотака ќе научите да ги изведувате и најпознатоте и основни вежби во овој спорт, клекнување, веслање и потисок на клупа. Обратете големо внимани на начионот на изведувањето на вежбите кои ќе биде објавено овде. Можеби, за време на вежбањето, поради одредени нејаснотии ќе имате потреба и од доплнителни консултации со иснтрукторот во вашата теретана.

Ќе ви понудиме и сплит(поделен) систем на вежбање во неделата. Ова е основа, но секако дека можете да го моделирате според вашите можности и потреби. Како и да, задолжително имајте најмалку еден ден одмор помеѓу тренинзи. Запомнете, тренингот престваува стимулација за мускулен раст, но мускулите растат кога ние се одмараме, не додека сме во вежбалните.

Начинот, формата на изведувањето на сите вежби, особено основните, е од важно значење за правилно обликување и поголема процентност заштита од непотребни повредувања. Основните вежби, каде се употребува слободно оптеретување и вежбата се изведува со дворачни тегови не ви дозволува така голема слобода и луксуз која ја имавте вежбајки на справи. Воведете го правилниот начин на изведувањето на вежбите уште на самиот почеток. Научувајки го тоа на самиот почеток е многу полесно, отколку да се навраќате наназад после извесен период, обидувајки се да го корегирате вашиот погрешен начин на вежбање.

И во овој месец, вие сеуште се наоѓате на самиот почеток.
(подоцна и системот на вежбање )
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#2430
Re:Вториот месец 8 Years, 8 Months ago Karma: 0
dobar tekst.mnogu e vazno koga nekoj ke pocne da odi vo teretana da gi svati osnovnite raboti okolu bb i da si gi otstrani od glavata zabludite,pogresnite svakanja i filmovite sto gi ima.inaku za vezbite dobro bi bilo da se stavat nekoj videa ili sliki bidejki za nekoi vezbi e potesko da se rabotat od drugite,i treba poveke koncentracija i treba prethodno dobro da se educirame.dobri video vezbi ima na ovie 2 strani www.coopersguns.com i na www.bodybuilding.com . ako ima nekoj drug drugi korisni raboti okolu vezbite ili nacin na treniranje,neka gi postavi tuka.
MilaN
Senior Boarder
Posts: 70
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
Izdrzi koga e najtesko.
Goleminata na igracot se gleda na krajot.
 
#2442
Re:Вториот месец 8 Years, 8 Months ago Karma: 3
Колку што ми е познато,идеја има за сликање на вежби со даден опис. Кога ќе биде, е тоа незнам.
admin
ХЕРКУЛЕС, едноставно најдобар.
Admin
Posts: 625
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male Location: Скопје
The administrator has disabled public write access.
 
#2444
Re:Вториот месец 8 Years, 8 Months ago Karma: 0
mislam deka video vrsi poveke rabota otkolku 2-3 sliki so razli4ni pozicii.video zaedno so mal tekst okolu polozbata na site delovi od teloto vo daden moment od vezbata ke bide top.na linkovite sto gi ostaviv gi ima i dvete raboti.
MilaN
Senior Boarder
Posts: 70
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
Izdrzi koga e najtesko.
Goleminata na igracot se gleda na krajot.
 
#2445
Re:Вториот месец 8 Years, 8 Months ago Karma: 3
Тогаш, ќе треба и ние да снимаме нешто
admin
ХЕРКУЛЕС, едноставно најдобар.
Admin
Posts: 625
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male Location: Скопје
The administrator has disabled public write access.
 
#2450
Re:Вториот месец 8 Years, 8 Months ago Karma: 150
admin напиша:
Тогаш, ќе треба и ние да снимаме нешто

Ќе објавиме и конкурс за аудиција
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#2493
Re:Вториот месец 8 Years, 8 Months ago Karma: 2
dobri se videata problem e dobar instruktor.. problemot ili zajakot lezi vo toa so formata malku zavisi i od fizikusot na covekot... taka sve so se gleda ne mozi tocno bukvalno primeni..

visok covek malku inaku gi pravi cucevite sprema nizok covek... voglavno ke pomozat.. iskusen trener treba... i dosta citanje
invinsible
Platinum Boarder
Posts: 893
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
“The size of your success is measured by the strength of your desire; the size of your dream; and how you handle disappointment along the way.” Mile' S.
 
#2497
Re:Вториот месец 8 Years, 8 Months ago Karma: 3
invinsible напиша:
dobri se videata problem e dobar instruktor.. problemot ili zajakot lezi vo toa so formata malku zavisi i od fizikusot na covekot... taka sve so se gleda ne mozi tocno bukvalno primeni..

visok covek malku inaku gi pravi cucevite sprema nizok covek... voglavno ke pomozat.. iskusen trener treba... i dosta citanje


admin
ХЕРКУЛЕС, едноставно најдобар.
Admin
Posts: 625
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male Location: Скопје
The administrator has disabled public write access.
 
#2499
Re:Вториот месец 8 Years, 8 Months ago Karma: 20
admin напиша:
invinsible напиша:
dobri se videata problem e dobar instruktor.. problemot ili zajakot lezi vo toa so formata malku zavisi i od fizikusot na covekot... taka sve so se gleda ne mozi tocno bukvalno primeni..

visok covek malku inaku gi pravi cucevite sprema nizok covek... voglavno ke pomozat.. iskusen trener treba... i dosta citanje


MaStaPe
Moderator
Posts: 6629
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male Location: Скопје Birthday: 11/04
The administrator has disabled public write access.
 
#5547
Re:Вториот месец 8 Years, 6 Months ago Karma: 5
Sefe, jas od 8mi vlagam u treti ( kako vezbam, ne vo bremenost)....daj neso novo izraduvaj me
L ninja
A?
Moderator
Posts: 1056
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Female Location: Skopje Birthday: 08/03
The administrator has disabled public write access.
Hot as Ice!!!
 
Go to topPage: 12
Moderators: 1van, mafmaf

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             


   

     


  


 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда