Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?
Go to bottomPage: 1
TOPIC: Nitron 1000 ml.
#26828
Nitron 1000 ml. 6 Years, 4 Months ago Karma: 150
Комплекс на течни аминокиселини кои многу брзо се абсорбираат.
12 гр. аминокиселини по доза.Цена: 1.390 денари.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
Last Edit: 2011/12/04 19:34 By Ѓороски.
The administrator has disabled public write access.
 
#26915
Re: Nitron 1000 ml. 6 Years, 4 Months ago Karma: 150
100% абсорбција.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#34285
Re: Nitron 1000 ml. 4 Years, 7 Months ago Karma: 150
NITRON aminoliquide
цена: 990 ден.

IN 1 SERVING (40ML):
12 g Amino Acid (added BCAA, L-Glutamine)
100 mg L-Arginine
12 mg Vitamin B6
2:1:1 BCAA ratio

www.facebook.com/herkules.com.mk?ref=hl
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
Last Edit: 2013/09/04 19:37 By Ѓороски.
The administrator has disabled public write access.
 
#34339
Re: Nitron 1000 ml. 4 Years, 7 Months ago Karma: 150
NITRON 1000 ml. / 990 d = 25 dozi

ТЕЧНИ амино киселини со дополнителни L-глутамин, BCAA и аргининот, подобрена со витамин Б
IN 1 SERVING (40ML):
• 12 g Amino Acid (added BCAA, L-Glutamine)
• 100 mg L-Arginine
• 12 mg Vitamin B6
• 2:1:1 BCAA ratio
Една порција на NITRON обезбедува 12 грама од чисти амино киселини
Оваа напредна формула на течна аминокиселинска колекција беше формулиран со користење разгранет синџир (BCAA), пептиди-врзани и слободни амино киселини. NITRON ги содржи сите есенцијални, условно есенцијални и не-есенцијални амино киселини.
Покрај тоа, NITRON исто така, има витамин Б6 и Б12 придонесувајќи за намалување на заморот. Витаминот Б6 придонесува за нормален метаболизам на протеините и гликогенот.
Упаство
Конзумирајте една порција пред тренинг и една порција по тренингот. Во деновите кога не тренирате конзумирајте една порција во утринските и една во вечерните часови.

NITRON 1000 ml. / 990 d = 25 dozi
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#36458
Re: Nitron 1000 ml. 2 Years, 5 Months ago Karma: 150
Високо квалитетни аминокиселини, во течна форма. Топ производ, без разлика во која фаза се наоѓата и која е вашата цел, дефиниција или маса. Nitron Amino Liquide на #BioTechUSA е производот кои со сигурност ќе ги сочува вашите мускули од трошење и губење, а воедно и ќе ви помогне во создавање на нови.
#GetMore и бидете дел од најдобриот тим

#HerkulesTetovo
#Sportiks
#HerkulesVero

On line 24/7
herkules.com.mk
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
Go to topPage: 1

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             


   

     


  


 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда