Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?
Go to bottomPage: 1
TOPIC: LEAN PRO8™
*
#25857
LEAN PRO8™ 6 Years, 6 Months ago Karma: 150
LEAN PRO8™ Super Premium Protein

America’s #1 Best Tasting Protein Powder—Guaranteed!

Here's what you get in NEW Lean Pro8® Super Premium Protein:

8 fast, medium, and slow release proteins give you a sustained flow of vital amino acids to support intracellular nitrogen retention levels for faster muscle growth and strength increases.

8 grams EFA Plex™ containing natural-source omega-3 and -6 fatty acids, medium-chain triglycerides, flaxseed oil, and borage oil to increase energy and fuel growth.

8 grams of Fiber Plex® dietary fiber per 100 grams, providing 28% of the RDA for fiber to support superior absorption and promote intestinal and cardiovascular health.

Over 4,700mg of BCAA’s (Branched Chain Amino Acids) to provide an anti-catabolic effect (prevents muscle tissue breakdown.)

Over 3,500 mg of Glutamine & Glutamic Acid. Studies show that supplemental glutamine can help prevent muscle breakdown.

No Maltodextrin, No Aspartame, No Trans Fat
Lean Pro8® Super Premium Protein is made to meet the higher protein needs of hard training athletes; you get concentrated muscle-building protein in one delicious, easy-to-make shake.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#26665
Re: LEAN PRO8™ 6 Years, 4 Months ago Karma: 150
Цена, 3.750, ден.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#27372
Re:LEAN PRO8™ 6 Years, 3 Months ago Karma: 5
8 брзи, спори, и средни ослободувачки протеини, ви пружат континуиран проток на амино киселини за брз мускулен раст и поголема снага кога ви е најоптребно.

- 8 грама EFA Plex™ - содржи природни извори на омега 3 и 6 масните киселини, ланено улје, и други природни состојки за зголемување на енергијата и потпра за мускулен раст.

- 8 грама Fiber Plex® - диетални влакна на 100 грама, обезбедува 28% RDA за врвна апсопрација и подобрување на кардиваскуларното здравје.

- Повеќе од 4.700 мг на BCAA (разгранетиот синџир на амино киселини) за спречување на антикатаболички ефект (спречува разградување мускулното ткиво) *

- Повеќе од 3.500 мг на глутамин и глутаминска киселина. Истражувањата покажуваат дека додатен глутамин може да помогне да се спречи разградување на мускулите.

Lean Pro8® Super Premium Protein и направен да ги задоволи и најголемите потреби за протеин при тренинг на спортисти.

Достапен е во 3 вкуса: чоколадо, ванила и јагода.

Состав:
Сервирање: 1 лажичка (50 грама)

Вкупно Калории 215
Калории од масти 63
Вкупно масти: 7G
Заситени масти 3.5G
холестеролот 70mg
натриум 170mg
калиум 110mg
Вкупно јагленихидрати 13G
Диететски влакна 4G
шеќери 3G
протеини 25g

Дозирање: Земете 1-2 лажички 1 час пред тренинг, одма после тренинг и пред спиење.
TrajcheE
Gold Boarder
Posts: 263
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male trajchebodyfitness Location: Гевгелија Birthday: 02/07
The administrator has disabled public write access.
EAT TO WORKOUT, NOT WORKOUT TO EAT!

„Не значи ако си поголем на изглед од твоите во генерација си бодибилдер„ - mafmaf
 
#27448
Re:LEAN PRO8™ 6 Years, 3 Months ago Karma: 150
Одличен избор за тинејџери кои имаат потешкоти во ставање екстра мускулна маса.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#34420
Re:LEAN PRO8™ 4 Years, 7 Months ago Karma: 150
Lean Pro 8, 1.3kg=2.790 den.; 2,27 kg=3.990
LABRADA, The Most Trusted Name in Sports Nutrition!
Kvalitet i vkus koj ne se pobeduva.
www.facebook.com/herkules.com.mk?ref=hl
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#35594
Re:LEAN PRO8™ 4 Years, 3 Months ago Karma: 150
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#35866
Re:LEAN PRO8™ 3 Years, 11 Months ago Karma: 150
LABRADA, Lean Pro 8.
Time-Release Muscle Building Protein.

Вкус и квалитет кој не се победува.
www.herkules.com.mk
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
Go to topPage: 1

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             


   

     


  


 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда