Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?
Go to bottomPage: 12
TOPIC: Super Charge! Xtreme N.O.
#25758
Super Charge! Xtreme N.O. 6 Years, 6 Months ago Karma: 150
Super Charge! Xtreme N.O.

Целосно нова и подобрена формула, која ќе ви помогне во зголемувањето на Мускулната Маса, Енергија и Сила!

Дизајниран да ја зголеми вашата енергија, сила и фокус во рок од само 30 минути по нејзино користење.
Базирано на клинички испитувања, покажано е дека овој производ ефективно ја зголмеува ментаната енергија за 82% и потисокот на рамна клупа (бенџ прес) за 39%.#1 Best Tasting Pre-Workout Drink!

Линк за порачка
herkules.com.mk/index.php?option=com_content&view=article&id=166:super-charge-320g&catid=36:2010-06-02-17-22-41&Itemid=60

herkules.com.mk/index.php?option=com_content&view=article&id=165:super-chagre-800g&catid=36:2010-06-02-17-22-41&Itemid=60
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
Last Edit: 2012/03/15 15:47 By Ѓороски.
The administrator has disabled public write access.
 
#26667
Re: Super Charge! Xtreme N.O. 6 Years, 4 Months ago Karma: 150
Цена, 320 гр, 2.050, ден.
800 гр. 3.130,00 ден.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#27210
Re: Super Charge! Xtreme N.O. 6 Years, 3 Months ago Karma: 150
SUPER CHARGE! XTREME KEY INGREDIENTS
Super Charge! Xtreme key ingredients and their function:

Caffeine — Increases Energy, Focus and Pain Tolerance

Arginine
Increases the Pump, Cell Volume and Protein Synthesis (which helps to increase muscle mass)
Precursor to NO2 and Creatine

Kre-Alkalyn®
pH corrected creatine that is rapidly absorbed for greater muscle building results

Beta-Alanine
Increases number of reps you can perform
Lowers Lactic Acid-Improves recovery by reducing lactic acid accumulation
Increase carnosine production in muscle. Helps normalize muscle pH so you can exercise longer and harder with less fatigue.

Taurine
Increases the Firing of Nerve Impulses into your Muscles for Maximizing Strength
Increases Cell Volume

Glutamine
Increases Cell Volume and Immunity
GH Releaser
Anti-Catabolic Agent
Glycogen Sparing

Power Carb™
Increases absorption up to 1200% faster than waxy maize

ЦЕНА 320гр.= 2.000;
800gr.= 3.100 ден.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#27211
Re:Super Charge! Xtreme N.O. 6 Years, 3 Months ago Karma: 24
Dobro izgleda... malku citrulin i leucin i to e to.
mafmaf
Moderator
Posts: 583
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male
Last Edit: 2011/12/24 17:26 By mafmaf.Reason: citRulin
The administrator has disabled public write access.
 
#27212
Re:Super Charge! Xtreme N.O. 6 Years, 3 Months ago Karma: 150
Сега ќе ги напишам
Шала на страна, одличен додаток за пред тренинг.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#27482
Re:Super Charge! Xtreme N.O. 6 Years, 3 Months ago Karma: 150
Клинички тестирано - Работи!

SuperCharge! Xtreme е предмет на клинички испитувања и гарантирано функционира подобро од конкурентските производи, што е поддржано од наша страна со враќање на уплатата ако не сте задоволни!.

Најновите резултати на клиничките испитувања покажуваат дека има зголемување на ментална енергија кај корисниците од 82% и до 39% зголемување на потисок на рамна клупа .


Највкусниот напиток за пред тренинг!

Labrada производите се познати по освојување на бројни награди за вкус.

SuperCharge! Xtreme е највкусниот производ од ваков вид достапен на пазарот со вкусот на овошен пунч, грозје и портокал.Пробајте сами!

Кофеин
- Зголемува енергија, фокусот и толеранција на болка
Aргинин
- Ја зголемува напумпаноста, волуминизација на клетките и протеинска синтеза (што доведува до зголемување на мускулите
маса)
- Прекурзор NO2 и Креатин
Kреатин
- Го зголемува производството на АТФ што доведува со зголемен број на повторувања .
- Го зголемува обемот на клетките
Бета Аланин
- го зголемува бројот на повторувањата кои можете да го извршите
- Ја намалува млечна киселина
Vitrox ( Полифенол добиени од грозје)
- Го зголемува создавањето на N.O.
- Го намалува оксидативен стрес
Таурин
- Го подобрување активирањето на нервните импулси до вашите мускули да се зголеми моќта
- Го зголемува обемот на клетките
Глутамин
- Го зголемува обемот на клетки и го подобрува имунитетот
- Го ослободува GH
- Анти - катаболички агент
- Заштедува гликоген
Humanofort
- Зголемува производството на тестостерон
- Поддржува надбубрежните функција
- Го намалува времето на регенерација.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
Last Edit: 2012/01/16 10:21 By Ѓороски.
The administrator has disabled public write access.
 
#27650
Re:Super Charge! Xtreme N.O. 6 Years, 2 Months ago Karma: 1503.100 денари за 50 дози од убедливо најдобриот додаток за пред тренинг и опоравување.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#27732
Re:Super Charge! Xtreme N.O. 6 Years, 2 Months ago Karma: 10
Моментално е 4:15 наутро а јас уште сум буден благодарение на производов Денес тренингот ми беше покасно (21:00) па затоа и уште трае дејството, па бидејќи нема што да се прави во ова време, решив да напишам една мојо критика за производот.

Првата доза ми беше пред тренингот за рамо. Обично тренингот за рамо ми трае околу 50-60 мин, но овој пат беше само 35 мин (исти број на серии и исти тежини) што значи дека интензитетот на тренингот беше поголем.
После тренингот за рамо, на ред беше да се вежба грб. Незнам дали е до Super Charge или до нешто друго, но веслањето со шипка (BB rows) го вежбав со 70кг-8 повторувања, а на овој тренинг килажата ја покачив дури 20кг, што значи 90кг за 8 повторувања, шо и самиот бев изненаден.
Немам пробувано мн суплементи за пред тренинг, но можам да кажам дека вкусот на овој е одлучен.
Е сеа има и некој работи кои не ми се добаѓаат
Првата е тоа што одкако ќе ја испијам дозата после 10-15 мин одма мора да идам у WC што мене лично не ми смета бидејќи после подобро се вежба празен
Втората е тоа што после првата недела одкако почнав да го користам, дозата ја зголемив на 2 дозерки бидејќи мисалм дека немаше ефект од една дозерка. Можеби ова е индивидуално бидејќи секое утро пијам кафе, па организмот ми се навикнал на кофеинот.

И за крај да си кажам дека кога ќе го потрошам пак ке си земам од истиот (ако останам на 2 дозерки)
Поздрав
1van
Moderator
Posts: 298
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male Birthday: 06/07
Last Edit: 2012/02/07 04:42 By 1van.
The administrator has disabled public write access.
 
#27740
Re:Super Charge! Xtreme N.O. 6 Years, 2 Months ago Karma: 150
Па, си требало да држиш со една доза извесен период. Иако и самиот предлог на производителот е две дозерки, но како максимална дневна препорачана доза.
Никако повеќе !!!
Сега знам кога ќе почнам да вежбам, што ќе си купам
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#34220
Re:Super Charge! Xtreme N.O. 4 Years, 7 Months ago Karma: 150
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
Go to topPage: 12

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             


   

     


  


 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда