Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?
Go to bottomPage: 1
TOPIC: Lean Body
#25484
Lean Body 6 Years, 6 Months ago Karma: 150
Наскоро.


Original Lean Body® преставува замена за оброк, ги обезбедува сите потребни хранливи материи, со многу протеини.

Го намалува складирањето на маснотии и обезбедува поддршка за мускулен раст неопходна за сите спортисти под полно оптеретување.

Секој оброк содржи 45 грама LeanPro ®, ексклузивни мешавина на протеини со највисок квалитет.
Исто така содржи 24 есенцијални витамини и минерали, а само 1 грам масти, без непотребни работи што ќе ги најдете во некој друг производ.

• 45г протеини
• НОВО: формула со помалку јаглехидрати
• без додаден шеќер
• многу малку масти

Состав:

содржина (1 вреќичка, 78g)

Износ во% на DV *
Калории 290
Калории од масти 20
Вкупно масти 2g. 3%
Заситени масти 1g 6%
Холестеролот 10mg 4%
Натриум 200 mg 8%
Калиум 680mg 20%
Вкупно јагленихидрати 27g 9%
Влакна 2g 9%
Шеќери 2g †
Протеини 45g 90%

Витамин А 50%
Витамин Д 50%
Тиамин 50%
Ниацин 50%
Фолна киселина 50%
Биотин 50%
Калциум 80%
Фосфор 16%
Магнезиум 50%
Селен 45%
Манган 90%
Молибден 80%
Витамин Ц од 50%
Витамин Е 50%
Рибофлавин 50%
Витамин Б6 50%
Витамин Б12 50%
Pantenska киселина 50%
Железо 50%
Јод 50%
Цинк 50%
Бакар 50%
Хром 65%

Дневните вредности се врз основа на диета со 2.000 калории. Во зависност од вашите барања, употребата може да биде поголема или помала.
† дневна вредност кои не се основани.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
Last Edit: 2011/10/08 14:23 By Ѓороски.
The administrator has disabled public write access.
 
#26661
Re: Lean Body 6 Years, 4 Months ago Karma: 150
Цена за вреќичка, 199, ден.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#27246
Re: Lean Body 6 Years, 3 Months ago Karma: 150
40 гр. на Протеин во доза
12 гр. Јаглени Хидрати
4,5 гр. Масти
BCAA, 21 Витамин/Минерал

за 170 ден. до Нова Година, сабота 31.12.2011
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
Go to topPage: 1

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             


   

     


  


 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда