Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?
Go to bottomPage: 1
TOPIC: Crea Lean Strenght
#25478
Crea Lean Strenght 6 Years, 6 Months ago Karma: 150
Наскоро.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
Last Edit: 2011/10/07 21:52 By Ѓороски.
The administrator has disabled public write access.
 
#25543
Re:Crea Lean Strenght 6 Years, 6 Months ago Karma: 150
CreaLean од Labrada е лабораториски тестиран 100% чист креатин.
Незаменлив за сите кои сакаат да направат еден чекор понатаму. Снежен кристален прав, растворливи во вода или во вашиот омилен пијалок.

CreaLean е природна амино киселина која покажа дека игра клучна улога во зголемување на силата, големината и квалитетот на мускулната маса, особено во комбинација со ригорозна тренинг програма.

Labradin 100% фармацевтски чист креатин е од највисок квалитет кој парите можат да го купат.

Неодамнешните истражувања покажуваат дека креатинот може да помогне да се добие 2-5 кг на чистата мускулна маса за само 30 дена!

Додајте креатин на вашиот тренинг програм уште денес.

Со креатин може да се добијат 20-30% повеќе моќ во вашите мускули и да се зголеми мускулната маса со хидратација.

LABRADA Креатин има 5 г мерица вклучени во пакетот, со што се поедноставува дозата!

Најдобро продаваниот додаток во исхраната на спортистите, а на пазарот се појави во 90-тите.

Зошто е толку популарен?

Можеме да кажеме дека креатинот најмногу вреди во смисла на ефикасност. Тој преставува главниот извор на енергија за мускулната контракција.

Користењето на овој производ, предизвикува зголемување на нивоата на фосфокреатинот во мускулите (главниот агент во синтезата на АТФ), се разбира во комбинација со тренинг и пополнување на гликогенските резерви (оптимално со Vitargo).

Што значи тоа во пракса?

Консумирање креатин доведува до зголемена енергија и моќ (во теретана ќе можете да изведувате вежби со потешки оптеретувања од предходно).

Креатинот го одложува заморот. Така ќе бидете во можност да тренирате повеќе од сега, овозможува поголема експлозивност со што им помога во спортови како фудбал, кошарка, одбојка, тенис, атлетика, фрлање ѓуле, диск, фрлање копје, спринт, рагби и така натаму.

Не се препорачува кај спортовите на издржливост: возење велосипед на долги патеки, маратон итн.

Поради тоа што може да предизвика дехидратација и може да доведе до зголемување на телесната тежина, што во овие спортови во никој случај не е пожелно. Неговиот делување (сила, експлозивност, моќ) не се чувствува веднаш по првата употреба, туку постепено расте како што поминуваат деновите на употреба и вежбање.

Употреба: Кога се вежба 5 грама пред и по тренингот, во денови на пазуа од тренинг, наутро 5 грама и 5 грама во попладневните часови (пред јадење) Пијте 2-5 литри вода во денови на негова употреба.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#26666
Re:Crea Lean Strenght 6 Years, 4 Months ago Karma: 150
Цена, 1.680, ден.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#29699
Re:Crea Lean Strenght 5 Years, 10 Months ago Karma: 150
Креатинот е еден од најпопуларните, ако не и најпопуларен додаток во исхраната на спортистите во целиот свет. Научните истражувања во САД покажаа дека 40% од спортистите во сите спортски дисциплини редовно користат креатин како додаток во исхраната. Што се однесува до спортовите на сила, како бодибилдингот, дигањето на тегови, рагбито, и сите боречки дисциплини, истражувањето покажа дека 75% од спортистите во тие спортови користат креатин.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#35909
Crea Lean Strenght 3 Years, 11 Months ago Karma: 150
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
Go to topPage: 1

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             


   

     


  


 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда