Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?
Go to bottomPage: 123
TOPIC: Локација
#26076
Локација 6 Years, 4 Months ago Karma: 150
И покрај желбите ново отворената специјализирана продавница за спортска опрема и додатоци во исхраната на спортистите, да се отвори со целата палета на артикли, сепак до тоа нема да дојде поради новиот закон и правилник за увоз на додатоци во исхраната. Но, неможејки да чекаме нов правилник, кој е во најава, продавницата ќе се отвори со она кое е дозволено да се увезува и продава, веќе во текот на следната недела.

Локацијата е на Бул Св.Климент Охридски, спроти Европски Универзитет во Скопје.
Работно време од 09-20 часот, секој ден освен сабота од 09-15 и недела и празници нема да биде отворена.

Покрај споменатите брендови кои веќе ги има со свои теми, ќе има опрема, справи од марката Sports Art, појаси, ракавици, плочи, тегови, пилатес топки, подлоги за пилатес, аеробик, шипки, клупи, собни велосипеди, ленти за трчање, степери, орбитреци и многу други работи.

Јас лично во продавницата ќе бидам присутен секој работен ден после 12 часот.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
Last Edit: 2011/11/01 18:55 By Ѓороски.
The administrator has disabled public write access.
 
#26104
Re: Локација 6 Years, 4 Months ago Karma: 10
Дали ке може да се врши online порачка ? И ако може да ставите ценовник тука на форумов за производите кои ги имате.
Поз
1van
Moderator
Posts: 298
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male Birthday: 06/07
The administrator has disabled public write access.
 
#26106
Re: Локација 6 Years, 4 Months ago Karma: 150
1van wrote:
Дали ке може да се врши online порачка ? И ако може да ставите ценовник тука на форумов за производите кои ги имате.
Поз


Штом се отвори продавницата ќе бидат формирани и цените, а сите поризводи ќе бидат поставени во WEB SHOP-от и ќе може да се порачуваат од секој дел на Македонија.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#26109
Re: Локација 6 Years, 4 Months ago Karma: 3
Gjoroski wrote:
1van wrote:
Дали ке може да се врши online порачка ? И ако може да ставите ценовник тука на форумов за производите кои ги имате.
Поз


Штом се отвори продавницата ќе бидат формирани и цените, а сите поризводи ќе бидат поставени во WEB SHOP-от и ќе може да се порачуваат од секој дел на Македонија.

Popusti za nas so sme od provincija ke ima )))))))))))
vlav
Gold Boarder
Posts: 216
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male Location: Resen
The administrator has disabled public write access.
 
#26110
Re: Локација 6 Years, 4 Months ago Karma: 150
vlav wrote:
Gjoroski wrote:
1van wrote:
Дали ке може да се врши online порачка ? И ако може да ставите ценовник тука на форумов за производите кои ги имате.
Поз


Штом се отвори продавницата ќе бидат формирани и цените, а сите поризводи ќе бидат поставени во WEB SHOP-от и ќе може да се порачуваат од секој дел на Македонија.

Popusti za nas so sme od provincija ke ima )))))))))))


Само со потврда од општина
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#26294
Re:Локација 6 Years, 4 Months ago Karma: 0
Gjoroski wrote:
И покрај желбите ново отворената специјализирана продавница за спортска опрема и додатоци во исхраната на спортистите, да се отвори со целата палета на артикли, сепак до тоа нема да дојде поради новиот закон и правилник за увоз на додатоци во исхраната. Но, неможејки да чекаме нов правилник, кој е во најава, продавницата ќе се отвори со она кое е дозволено да се увезува и продава, веќе во текот на следната недела.

Која е целта на тој правилник грубо кажано? Се ограничува увоз на одредени суплементи ОК, но генерално земено кој се тие?
Дали тие што ќе треба да се увезат ќе треба да подложат на одобрение од агенција за храна или како и да беше или веќе е дефинирано што не смее да се внесе.
Ограничувањето се должи конкретно на производи или на брендови?
Hellsing
Senior Boarder
Posts: 52
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male Birthday: 11/01
The administrator has disabled public write access.
 
#26296
Re:Локација 6 Years, 4 Months ago Karma: 150
Правилник да има е во ред. Само ако се стремиме да бидеме дел од Европа, тогаш тој мора да го усогласта со европските норми. Вака, со правилник од титова ју, и норми од дедо ное, пресекоа се.
Е, откако предизвикаа застој, решија да го надградат по европски стндард, но во меѓувреме додека не се усогласи важи тоа што не чини. Па се што е со појака концентрација на било што, се што има било каков стимулатор екстра во производот, неможе да се внесе и увезе во државава.
Значи, тоа е ограничувањето, за сега. Нема врска со бренд.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#26525
Re:Локација 6 Years, 3 Months ago Karma: 0
Што бидна со отворањето? Кога да го очекуваме?
Hellsing
Senior Boarder
Posts: 52
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male Birthday: 11/01
The administrator has disabled public write access.
 
#26527
Re:Локација 6 Years, 3 Months ago Karma: 150
Многу скоро. Чекам на превоз за Скопје. Минатата недела го испуштив, но неделава сигурно ќе стигне.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#26774
Re:Локација 6 Years, 3 Months ago Karma: 150
Од утре, 03.12. започнуваме со работење.
Повелете на дружење и совети.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
Go to topPage: 123

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             


   

     


  


 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда