Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?
Go to bottomPage: 12
TOPIC: 2013 Amateur Olympia
#35414
2013 Amateur Olympia 4 Years, 4 Months ago Karma: 150
Од 5-7 Декември во Манама, Бахраин Кралството по трет пат ќе се одржи Мистер Олимпија за аматери. Победникот на овој натпревар добива директна покана за настап на Мистер Олимпија 2014 во Лас Вегас. Досега првите двајца победници на овој натпревар оставија огромен впечаток во јавноста и одлично успејаа да застанат рамо до рамо со најдобрите светски професионлани билдери, победувајки уште во првиот нивен про деби и големи имиња од таа фела. Кој ќе биде третиот победник и што тој ќе донесе на сцена, останува да видиме.


Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11539
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
Last Edit: 2013/12/07 07:34 By Ѓороски.
The administrator has disabled public write access.
 
#35415
Re:2013 Amateur Olympia 4 Years, 4 Months ago Karma: 150
The lists of the finalists ;

BB up to 70kg

9 Waleed Al Mastaki, Kuwait
42 Al Jassas Nazer Jafar, Saudi Arabia
44 Altarouti Mohammed Abdullah, Saudi Arabia
61 Ahmed Mahmoud Ahmed Ali, Bahrain
63 Mohamed Ahmed Rabia Hassan, Bahrain
65 Eric Arinzol, Philippines


BB up to 75kg
66 Sayed Nasralla, Bahrain
67 Bader Sultan, Bahrain
70 Ali Baroun, Kuwait
72 Ariel Guong, Philippines
76 Hamad Al-Shatti, Kuwait
80 Mohamed Mostafa, Bahrain


BB up to 80kg
81 Arafat Yaqoub, Bahrain
86 Al Jassas Muneer Jafar, Saudi Arabia
87 Wasmi Ali Alanbari, Saudi Arabia
88 Fahed Shehab, Kuwait
89 Omar Khaldi, Morocco
90 Mohammed Slimani, Algeria


BB up to 85kg
92 Ashraf Mahmoud El Hofy, Egypt
93 Ahmad Ashkanani, Kuwait
96 Alakhrash Nasser Mohammed, Saudi Arabia
97 Abbas Ali Alanbari, Saudi Arabia
98 Adnan Bin Galeb Sharahidi, Saudi Arabia
99 Coulibali Abdallah, Mali


BB up to 90kg
102 Ahmed El Sadany, Egypt
103 Shadi Maarouf, Egypt
104 Saad Al Omran, Kuwait
105 Nasser Ali Al-Maslamani, Qatar
106 Alharbi Emad Abdullah, Saudi Arabia
110 Ziad Aladou Mekdachi, Lebanon


BB up to 100kg
116 John Andrew Cifra, Philippines
118 Vusumzi Njisame, South Africa
119 Werlou Van Tounder, South Africa
121 Omar Mohamed Albedwawi, UAE
122 Mostafa Mohammad Ahmed Kasem, Egypt
123 Qasem Ali Alleth, Saudi Arabia
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11539
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#35416
Re:2013 Amateur Olympia 4 Years, 4 Months ago Karma: 150
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11539
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
Last Edit: 2013/12/07 07:42 By Ѓороски.
The administrator has disabled public write access.
 
#35417
Re:2013 Amateur Olympia 4 Years, 4 Months ago Karma: 150
2013 Amateur Mr. Olympia - Big Ramy Mamdouh Elssbiay,

Најголемото чудо годинава во всетот помеѓу професионалците се појави на сцена каде минатата година го најавио своето евентуално идно влијание. Формата надвор од натпревари е за ... не коментирам затоа што не ми се допаѓа. Инаку типот по потекло е од Египет, а живее во Кувајт.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11539
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
Last Edit: 2013/12/07 08:07 By Ѓороски.
The administrator has disabled public write access.
 
#35418
Re:2013 Amateur Olympia 4 Years, 4 Months ago Karma: 1
pred 2 nedeli denis james imase napisano - denes e prviot trening na rami posle mr olympia- ova e forma posle 2 ipol meseci pauza sega pocnuva jako vezbanje zanego i bas me interesira so ke bidi
nikolan
Expert Boarder
Posts: 90
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male Birthday: 05/20
The administrator has disabled public write access.
 
#35428
Re:2013 Amateur Olympia 4 Years, 4 Months ago Karma: 150
Со огледна на фактот што се работи за еден од најмладите на сцената на про натпреварите, очекувам дека ќе има ОК иднина. Се разбира, ако паметно инвестира во својот севкупен изглед.
Што се однесува до натпреваров, излегува дека е Мистер Олимпија за арапите

Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11539
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#35444
Re:2013 Amateur Olympia 4 Years, 4 Months ago Karma: 150
Резултати. Категорија до 70 кг.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11539
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
Last Edit: 2013/12/08 16:15 By Ѓороски.
The administrator has disabled public write access.
 
#35445
Re:2013 Amateur Olympia 4 Years, 4 Months ago Karma: 150
До 75 кг.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11539
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
Last Edit: 2013/12/08 16:16 By Ѓороски.
The administrator has disabled public write access.
 
#35446
Re:2013 Amateur Olympia 4 Years, 4 Months ago Karma: 150
До 80 кг.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11539
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
Last Edit: 2013/12/08 16:18 By Ѓороски.
The administrator has disabled public write access.
 
#35447
Re:2013 Amateur Olympia 4 Years, 4 Months ago Karma: 150
До 85 кг.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11539
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
Last Edit: 2013/12/08 16:19 By Ѓороски.
The administrator has disabled public write access.
 
Go to topPage: 12

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             


   

     


  


 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда