Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?

2015 Куп на Македонија
(1 viewing) (1) Guest
Go to bottomPage: 12
TOPIC: 2015 Куп на Македонија
#36222
2015 Куп на Македонија 3 Years, 1 Month ago Karma: 150
Куп на Македонија 2015
25 Април 2015
Дом на култура, Битола

Организатори ББФФМ и Бодибилдинг и фитнес клуб Конан од Битола (Паљо).

Право на учество имаат сите клубови, Активни членови на ББФФМ со своите тимови.
Натпреварот преставува квалификации за Балканското и Европското Првенство за 2015.

Во моментов до натпреварот има уште 51 ден.
Очекувам силен натпревар во сите постоечки категории.

Натпреварот ќе се одржи во следниве Категории

Јуниори (до навршени 23 год) бодибилдинг

Ветерани (над 40 год возраст) бодибилдинг

Сениори
Лесна до 70 кг
Средна до 80 кг
Полутешка до 90 кг
Тешка над 90 кг

Бодибилдинг Класик една категорија

Физик

Бикини-Фитнес
Боди-Фитнес
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11539
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#36223
Re:2015 Куп на Македонија 3 Years, 1 Month ago Karma: 150
Од Куп натпреварот во 2014.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11539
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#36224
Re:2015 Куп на Македонија 3 Years, 1 Month ago Karma: 150
Со цел да се задржи датумот на одржувањето, кој е предходно најавен и закажан, натпреварот ќе се оджи на истиот ден и час наместо во Битола во СКОПЈЕ. Значи, ураааа нема да има во Битола, ќе има во Скопје. Место на одржување, Дом на АРМ.

Напомена: На натпреварот ќе има ОСВЕТЛУВАЊЕ по сите правила и прописи потребни за организирање на еден ваков, бодибилдинг настан.

Совет: Бидете максимално подготвени. Годинава под ова светло нема да можете да ги сокриете слабите страни wink emoticon

Натпреварот ќе се одржи во следниве Категории

- Јуниори (до навршени 23 год) бодибилдинг

- Ветерани (над 40 год возраст) бодибилдинг

- Сениори
Лесна до 70 кг
Средна до 80 кг
Полутешка до 90 кг
Тешка над 90 кг

- Бодибилдинг Класик една категорија

- Физик

- Бикини-Фитнес
- Боди-Фитнес

Доколку има потреба, ќе има и подлеба на опен категориите на повеќе.

www.facebook.com/events/385823674933148/393546314160884/
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11539
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#36226
Re:2015 Куп на Македонија 3 Years ago Karma: 3
Od koja pricina e premesten natprevarot od bitola vo skopje?
ljupce21
Junior Boarder
Posts: 25
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#36229
Re:2015 Куп на Македонија 3 Years ago Karma: 150
ljupce21 wrote:
Od koja pricina e premesten natprevarot od bitola vo skopje?

Од неможност да се одржи во Битола.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11539
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#36230
Re:2015 Куп на Македонија 3 Years ago Karma: 150
Едно потсетување до оние кои планираат и сакаат да се натпреваруваат на овој натпревар, право на учество имаат државјани на Македонија членови и пријавени од страна на клубови кои се активни членови на ББФФМ.
Ги молам клубовите да ги пријават своите екипи и да ги подмират обврските кон фдерацијата во целост.
Оние спортсти кои доаѓаат од места каде нема регистриран клуб убаво е да исконтактираат со клубовите кои имаат право на учество, да си потпишат пристапница и да бидат дел од овој натпревар.
Утре ќе објавиме список на регистрирани активни клубови во ББФФМ, со цел да им олесниме на натпреварувачите во нивно навремено пријавување и учество.

Поздрав.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11539
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#36236
Re:2015 Куп на Македонија 3 Years ago Karma: 150
Прецизирање на првично поставените категории.
Како што рековме, по потреба ќе има и подлеба на опен категориите, како во случајоов.

- Јуниори (до навршени 23 год) бодибилдинг, ДВЕ категории се планирани, доколку има потреба од две, во зависност од бројот на пријавени натпреварувачи.

- Ветерани (над 40 год возраст) бодибилдинг

- Сениори
Лесна до 70 кг
Средна до 80 кг
Полутешка до 90 кг
Тешка над 90 кг

- Бодибилдинг Класик една категорија
Правилата кај оваа е категорија се следниве, сооднос на висина и телесна тежина, мора да биде ваков,

до и вклучително и 168 см висина -100 +0 кг.
до и вклучително и 171 см висина -100 +2 кг.
до и вклучително и 175 см висина -100 +4 кг.
до и вклучително и 180 см висина -100 +6 кг.
преку 180 см висина -100 +8 кг.- Физик
И тука се очекува доволен број на пријавени кандидати, па категоријата ќе биде поделена во две категории,

- Бикини-Фитнес
И тука се очекува доволен број на пријавени кандидати, па категоријата ќе биде поделена во две категории,

- Боди-Фитнес

- Парови
- Апсолутна
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11539
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#36240
Re:2015 Куп на Македонија 3 Years ago Karma: 150
Како по обичај, сите кои имаат желба да се појават на сцена на ваков натпревар, својот настап го чуваат како строго доверливо. Се чуствувам како да ќе се појави новиот Арнолд Шварценегер на сцена, па целата јавност со нетрпение го очекува неоговиот настап
smile emoticon

Незнам за вас, ама јас сум подготвен за презентација на овој прекрасен спорт, забава и дружење. Ситно.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11539
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#36241
Re:2015 Куп на Македонија 3 Years ago Karma: 150
Една најава, Александар, докажан Шампион во средна категорија и официјално го најави својот настап на Куп натпреварот.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11539
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#36255
Re:2015 Куп на Македонија 2 Years, 12 Months ago Karma: 5
undertaker_vojce
Gold Boarder
Posts: 303
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male Location: Велес Birthday: 12/27
The administrator has disabled public write access.
vojce_kane@hotmail.com
vistinskata e-mail adresa
 
Go to topPage: 12

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             


   

     


  


 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда