Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?

Атлета на Македонија 2014
(1 viewing) (1) Guest
Go to bottomPage: 12
TOPIC: Атлета на Македонија 2014
#35968
Атлета на Македонија 2014 3 Years, 10 Months ago Karma: 150
Атлета на Македонија 2014 !!!
Државно првенство на Македонија во Бодибилдинг, Фитнес, Бикини, Класик и Физик.
Годинава ќе се одржи на 20 Септември во Неготино.

Одбројувањето започна.
Кој планира да се појави на државното годинава?
Следете на www.herkules.com.mk
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11539
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#35970
Re:Атлета на Македонија 2014 3 Years, 10 Months ago Karma: 0
Кои ќе бидат категориите?

ПС: часовникот за одбројување не е точен, 91 ден има до тогаш
Nikolla
Fresh Boarder
Posts: 6
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#35972
Re:Атлета на Македонија 2014 3 Years, 10 Months ago Karma: 150
Nikolla wrote:
Кои ќе бидат категориите?

ПС: часовникот за одбројување не е точен, 91 ден има до тогаш


Глуп часовник
Денес подоцна ќе ги пишам сите категории
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11539
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#35979
Re:Атлета на Македонија 2014 3 Years, 10 Months ago Karma: 0
Ѓороски wrote:

Денес подоцна ќе ги пишам сите категории


Уште ги нема
Nikolla
Fresh Boarder
Posts: 6
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#35980
Re:Атлета на Македонија 2014 3 Years, 10 Months ago Karma: 150
Nikolla wrote:
Ѓороски wrote:

Денес подоцна ќе ги пишам сите категории


Уште ги нема


Моментално се овие:

Јуниори (до 23 год старост) една категорија мажи
Се планира и воведување на женска јуниорска категорија.

Сениори поделени во 4 категории
- до 70
- до 80
- до 90
- над 90 кг

Ветерани, над 40 години старост.

Бодибилдинг Класик, една категорија
Бодибилдинг Физик, една категорија

Жени, Бикини, една категорија
Жени, Физик, една категорија
Жени, Фитнес, една категорија
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11539
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#35982
Re:Атлета на Македонија 2014 3 Years, 10 Months ago Karma: 0
Сепак мислам дека треба да се поделат и јуниорите на 2 категории, до 70 и до 80.
Nikolla
Fresh Boarder
Posts: 6
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#35983
Re:Атлета на Македонија 2014 3 Years, 10 Months ago Karma: 150
Nikolla wrote:
Сепак мислам дека треба да се поделат и јуниорите на 2 категории, до 70 и до 80.

Држи вода моабетот,ама не ако се вкупно четворица, па да правиме по двајца во категорија. Мое мислење, кое последниве години никако да успеам да го спроведам во дело, е ако нема 5 во категорија, не е категорија. Е, сега, може кај нас да се направи отстапка, па место 5 барем тројца да се. Се под тоа, не држи вода да се верификува како официјална категорија.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11539
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#35984
Re:Атлета на Македонија 2014 3 Years, 10 Months ago Karma: 0
Да, тотално си во право во врска со тоа. Но сепак може да се направат некои мали измени. На пример да има и до 70 и до 80 за пријавување. НО доколку на денот на пријавување нема доволно кандидати за да се исполни минималната квота за исполнување на категориите, двете категориите да се спојат во една и да се реши тој проблем.
Nikolla
Fresh Boarder
Posts: 6
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#35985
Re:Атлета на Македонија 2014 3 Years, 10 Months ago Karma: 0
Nikolla wrote:
Да, тотално си во право во врска со тоа. Но сепак може да се направат некои мали измени. На пример да има и до 70 и до 80 за пријавување. НО доколку на денот на пријавување нема доволно кандидати за да се исполни минималната квота за исполнување на категориите, двете категориите да се спојат во една и да се реши тој проблем.

А зошто до 70 или 80? Колку што знам на меѓународни натпревари е поделено во две категории до 75 и над 75(мислам дека нема ограничување)
Marttin
Fresh Boarder
Posts: 2
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male Location: Skopje Birthday: 03/06
The administrator has disabled public write access.
 
#35986
Re:Атлета на Македонија 2014 3 Years, 10 Months ago Karma: 0
Marttin wrote:

А зошто до 70 или 80? Колку што знам на меѓународни натпревари е поделено во две категории до 75 и над 75(мислам дека нема ограничување)


Ти личи тебе ова на меѓународен натпревар?
Nikolla
Fresh Boarder
Posts: 6
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
Go to topPage: 12

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             


   

     


  


 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда