Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?

2014 Куп на Македонија
(2 viewing) eopavelnorb, (1) Guest
Go to bottomPage: 1...345678910
TOPIC: 2014 Куп на Македонија
*
#35855
Re:2014 Куп на Македонија 3 Years, 11 Months ago  
100jmenov

The administrator has disabled public write access.
 
#35856
Re:2014 Куп на Македонија 3 Years, 11 Months ago  
100jmenov

The administrator has disabled public write access.
 
#35860
Re:2014 Куп на Македонија 3 Years, 11 Months ago Karma: 1
Pustete nekoja fotka od bikinito
nema samo mazi da gledame
marjan_ronnie
Junior Boarder
Posts: 25
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male oker1986sk@hotmail.com Location: skopje Birthday: 10/19
Last Edit: 2014/05/05 16:49 By marjan_ronnie.
The administrator has disabled public write access.
 
#35862
Re:2014 Куп на Македонија 3 Years, 11 Months ago Karma: 0
Претседателе , се прасувам каде Ви е достоинството и патриотизмот? Каде се сите оние ваши зборови кои јавно ги изнесовте поради натпреварот Arnold Classic Europe во 2013 година каде наш претсавник беше Зоки Колевски , а боите на косово со МАКЕДОНСКИ патни исправи ги бранеше себичната Марија Нацева... Сите знаеме дека јавно изјавувавте дека таа ќе добие забрана за натпреварување во Македонија поради кршење на правилата на федерацијата . Лично бев згрозен кога ја видов Нацева како излегува на бината во саботата и се покајав што сум дошол да присуствувам ... Секоја чест на сите натпреварувачи ( мажи и жени ) највеќе останав поради почита кон нив и маката што ја имаат поминато да се појават на такмичењето. Пробав да ги најдам на вашата фејсбук страница оние ваши зборови за Нацева , но за жал се избришани од непознати причини. Успеав да најдам само една ваша изјава која не наведува име туку само што се случило .
Изјавата : „
Бобан Ѓороски
13 Октомври 2013
Вечерва овде јавно ќе објавам како се одвивал состанокот на УО на ББФФМ за изборот на натпреварувачи на Арнолд Класик Европа 2013, дали некому е дадена шанса да ги брани боите на Македонија, дали некому е пружена можност да се заложи за одредени луѓе за нивен настап на овој натпревар и зашто се заложиле кон друга држава за постигнување на целта, кој што добил како понуда и кој бил одговорот од страна на посочените за одбивање настап на меѓународно натпреварување за достоинствено преставување на Македонија, што се случуваше во Мадрид цело време, кој молел и кој плачел....
Во меѓувреме ова е последен ден од овој огромен настан. Јас веќе имам официјални резултати од досегашниот тек на натпреварот. Се разбира, после ова доаѓа период на релаксација и прошетка низ прекрасниот Мадрид, пред останатите активности и Државното Првенство во Охрид на 26 овој месец.“
prototip
Fresh Boarder
Posts: 5
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#35863
Re:2014 Куп на Македонија 3 Years, 11 Months ago Karma: 0
Еве една слика од пост на вашата фејсбук страница која успеав да го најдам поврзан за случајот со Нацева. За жал линкот од порталот кој ја има објавено веста не постои повеќе.
[img]http://postimg.org/image/47s3c6h9p/[img]http://postimg.org/image/47s3c6h9p/[/img][/img] Ме интересира што се има сменето или случено за да има право да присуствува и освои 1во место на натпреварот во саботата ? Бидејќи со вакви работи од видот „пу , пу , не важи “ нема никогаш да напреднеме во овој спорт како федерација. Секое добро и се надевам ќе добијам одговор.
prototip
Fresh Boarder
Posts: 5
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#35864
Re:2014 Куп на Македонија 3 Years, 11 Months ago Karma: 150
За жал, иако сум во првите редови, јас сум само дел од федерацијата.
Од страна на Нацева добивме писмено Извинување за нејзините постапки, настап за друга држава и омаловажување на федерацијата, како и барање за одобрение за нејзин настап на купот и можност да ги брани боите на државата. УО позитивно одговори на нејзиното барање и извинување и тука завршува оваа приказна.
Значи, без разлика што Бобан Ѓороски сака и бара, сам не одлучува. Тоа е нешто што треба на сите да име познато, па во иднина да не го извикуваат моето име, само.

Инаку, на мојот профил или било каде јас што имам изјавено за било што, ниту сум избришал ниту имам причина да бришам.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11539
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
Last Edit: 2014/05/06 19:54 By Ѓороски.
The administrator has disabled public write access.
 
#35869
Re:2014 Куп на Македонија 3 Years, 11 Months ago Karma: 150
Јуниори
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11539
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
Last Edit: 2014/05/06 20:21 By Ѓороски.
The administrator has disabled public write access.
 
#35871
Re:2014 Куп на Македонија 3 Years, 11 Months ago Karma: 150
Физик
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11539
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
Last Edit: 2014/05/07 15:37 By Ѓороски.
The administrator has disabled public write access.
 
#35872
Re:2014 Куп на Македонија 3 Years, 11 Months ago Karma: 150
Јуниори Апсолутна
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11539
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
Last Edit: 2014/05/07 17:24 By Ѓороски.
The administrator has disabled public write access.
 
#35873
Re:2014 Куп на Македонија 3 Years, 11 Months ago Karma: 150
До 70 кг
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11539
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
Last Edit: 2014/05/07 18:52 By Ѓороски.
The administrator has disabled public write access.
 
Go to topPage: 1...345678910

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             


   

     


  


 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда