Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?

2014 Куп на Македонија
(2 viewing) Bobbysak, (1) Guest
Go to bottomPage: 1...345678910
TOPIC: 2014 Куп на Македонија
*
#35833
Re:2014 Куп на Македонија 3 Years, 10 Months ago Karma: 150
Ова се категориите во Бодибилдинг Класик. Иако кај нас ќе биде само една категорија, ова се правилата и параметрите кои ќе мора да се запазат, висина и телесна тежина на натпреварувачот.
Up to168 cm Athlete’s height [in cm] minus 100
Up to171 cm (Athlete’s height [in cm] minus 100) + 2
Up to175 cm (Athlete’s height [in cm] minus 100) + 4
Up to180 cm (Athlete’s height [in cm] minus 100) + 6
Up to190 cm (Athlete’s height [in cm] minus 100) + 8
Up to198 cm (Athlete’s height [in cm] minus 100) + 9
Over 198 cm (Athlete’s height [in cm] minus 100) + 10
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11534
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#35834
Re:2014 Куп на Македонија 3 Years, 10 Months ago Karma: 1
moze da s eprijavam u bb i clasik sekade moze neznam kaj ans dali moze
alexmikonos
Expert Boarder
Posts: 132
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#35835
Re:2014 Куп на Македонија 3 Years, 9 Months ago Karma: 150
alexmikonos wrote:
moze da s eprijavam u bb i clasik sekade moze neznam kaj ans dali moze

незнам каде е тоа секаде, но по правило на официјален првенствен натпревар, неможе. На куп натпревари, можеби би можело. Како ќе биде кај нас во сабота, ќе знаете на денот, откако предходно ќе го разгледаме овој предлог на УО.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11534
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#35837
Re:2014 Куп на Македонија 3 Years, 9 Months ago Karma: 0
kakva e situacijata za utre dali ima mnogu juniori ili pak poprisutni se poiskusnite?
jackpro
Fresh Boarder
Posts: 13
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#35838
Re:2014 Куп на Македонија 3 Years, 9 Months ago Karma: 2
Официјални резултати да постирате? Нигде нема, што куп ќе беше ова...
DarkoG
Never give up!
Senior Boarder
Posts: 45
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male
The administrator has disabled public write access.
Never give up, never surrender!
 
#35839
Re:2014 Куп на Македонија 3 Years, 9 Months ago Karma: 150
Куп на Македонија, официјални резултати,

Ветерани
1. Бошко Стаменковски

Јуниори до 70 кг.
1. Христијан Василевски
2. Стефан Смилевски
3. Филип Анастасовски

Јуниори над 70 кг.
1. Ненад Билбилоски
2. Матрин Нашевски
3. Марио Ристески

Апсолутен победник во Јуниори,
Ненад Билбилоски

Жени Физик
1. Роза ДИмитриева

Мажи Физик
1. Гоце Ѓошев
2. Мартин Стојанов
3. Омер Сулоски

Бодибилдинг

до 70 кг.
1. Александар Андоновски

до 80 кг.
1. Александар Николовски
2. Томислав Јовановски
3. Александар Стојменов

до 90 кг.
1. Горан Јордев
2. Аско Ахмед
3. Слободан Костов

над 90 кг.
1. Стефан Јаќовски

Апсолутен победник во мажи бодибилдинг.
Горан Јордев

Жени Бикини
1. Марија Нацева
2. Мартина НИколовска
3. Александра Јовановска
4. Кристина Марковска
5. Ивана Лембовска
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11534
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
Last Edit: 2014/05/04 19:03 By Ѓороски.Reason: доплнување
The administrator has disabled public write access.
 
#35840
Re:2014 Куп на Македонија 3 Years, 9 Months ago Karma: 5
Како се вика натпреварувачот / победникот во категорија над 90 кг ?
undertaker_vojce
Gold Boarder
Posts: 303
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male Location: Велес Birthday: 12/27
The administrator has disabled public write access.
vojce_kane@hotmail.com
vistinskata e-mail adresa
 
#35842
Re:2014 Куп на Македонија 3 Years, 9 Months ago  
100jmenov

The administrator has disabled public write access.
 
#35843
Re:2014 Куп на Македонија 3 Years, 9 Months ago  
100jmenov

The administrator has disabled public write access.
 
#35844
Re:2014 Куп на Македонија 3 Years, 9 Months ago  
100jmenov

The administrator has disabled public write access.
 
Go to topPage: 1...345678910

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             


   

     


  


 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда