Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?

Атлета на Македонија 2012
(1 viewing) (1) Guest
Go to bottomPage: 1...4567891011
TOPIC: Атлета на Македонија 2012
*
#30635
Re:Атлета на Македонија 2012 5 Years, 6 Months ago Karma: -6
1-1 za Stole. Cestito pobeda
Fiko
Senior Boarder
Posts: 51
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#30638
Re:Атлета на Македонија 2012 5 Years, 6 Months ago Karma: 3

Pobednikot vo kategorijata Juniori
vlav
Gold Boarder
Posts: 216
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male Location: Resen
The administrator has disabled public write access.
 
#30640
Re:Атлета на Македонија 2012 5 Years, 6 Months ago Karma: 4
Интересно - ова испадна едно од најдобрите, ако не и најдобро огранизирано натрпеварување што сум го следел, иако воопшто не се крена фама околу истото.
Одличен настан, преубаво си поминав.

Кој, како, што околу позициите не би коментирал. Судиите најдобро знаат.
Секој што воопшто издржал до крај и излегол спремен е ПОБЕДНИК, без оглед дали и со каков медал ќе се врати дома.
Мој фаворит беше Столе. Фасцинантна појава, преубава градба и комплетна спремност. Го поседува основниот облик за победа и успех - облик на песочен часовник што ретко кој го има.
Честитки за сите, посакувам да имаме повеќе вакви натпревари.

Поздрав.
Igor
HARDCORE
ВИП
Posts: 133
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male mali1705981 igor_bbk"hotmail.com ZVER Location: Skopje Birthday: 05/17
The administrator has disabled public write access.
Effort = Results
 
#30641
Re:Атлета на Македонија 2012 5 Years, 6 Months ago Karma: 150
Официјални резултати, Атлета на Македонија 2012

Бенч прес
Дејан Маџовски, 175 кг

Јуниори
Стојанчо Спасов

Лесна
Сергеј Цветковски

Средна
Гоце Мојсоски

Полутешка
Слободан Костов

Тешка
Златко Трајков

Жени
Семра Ајро


Апсолутен победник
Гоце Мојосски

Да ги дотерам сликите со резолуција соодветна за форумот и ќе ги поставам.
До тогаш само еден мал коментар за победниците и нивното појавување на сцена.
Ќе почнам од девојките. Одлично освежување и конечно одлична појава со Семра. Потенцијал за големи успеси и на меѓународни натпревари.
Јуниори, Столе, капа долу. Напредок како треба. Презентација и форма за почит.
Лесна, ништо ново. Сергеј.
Средна, Гоце во издание кое го познаваме и сме го виделе.
Полутешка, ништо ново. Цобе бил далеку подобрар, по квалитетен и по спремен. Неговиот коннкурент Александар, големо спортско срце, штета што беше не спремен.
Тешка, Златко. До солидна форма уште два месеци диета и напорни тренинзи. Далеку од она што е потребно за на сцена.

Сите ќе ве интересира апсолутна...кој и да победеше, немаше да се згреши многу. Сепак, судиите одбраа стаж. Но, Столе не е многу оштетен од причина што е потенцијал кој граби напред и има доста големи шанси и за поголеми успеси.

Што да кажам за на крај, за гостинот од Србија...едноставно немам коментар. Официјланиот Светски рекорд за 2012, кој е во негова сопственост, падна. 300 килограми се за секоја почит. Нешто што не смееше да се пропушти а да не се види со сопствени очи.
За жал, другиот најавуван гостин, Оливер, поради обврски спрема спонзорот се јави и го откажа своето настапување. Вети, дека многу наскоро со сигурност ќе биде дел од некое македонско првенство.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11539
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#30643
Re:Атлета на Македонија 2012 5 Years, 6 Months ago Karma: 0
Честитки до победниците и до сите останати натпреварувачи.
orde_power
Senior Boarder
Posts: 48
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male Location: Скопје Birthday: 03/21
The administrator has disabled public write access.
"Losers always whine about their best. Winners go home and fuck the prom queen"
 
#30644
Re:Атлета на Македонија 2012 5 Years, 6 Months ago Karma: 24
mafmaf
Moderator
Posts: 583
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male
The administrator has disabled public write access.
 
#30646
Re:Атлета на Македонија 2012 5 Years, 6 Months ago Karma: 3
vlav
Gold Boarder
Posts: 216
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male Location: Resen
The administrator has disabled public write access.
 
#30647
Re:Атлета на Македонија 2012 5 Years, 6 Months ago Karma: 5
Paki wrote:
Bidejki znam kolku se bitni i znacajni zborovite sto ke ti gi kazat neposredno pred natprevarot ,sekoja kritika ja svakame tragicno,a sekoja pofalba ne kreva do nebo, jas ke ti kazam deka odlicno i izgledas i si se pobedil samiot sebesi! Toa e najbitno i kako prav sportist treba da se gord na sebesi,bez razlika vecerva koj ke ti bide konkurencija i dali ke pobedis! Iskreno mene dve godini po red mi se slucuvase ova ,nekolku saati pred takmicenje da sednam na forumov i da procitam ubavi pofalbi za mene, relano SE OSEKAV KAKO DA SE RAGJAM POVTORNO,NEPROCENLIVO! Zatoa Stole vecer pokazise vo najdobro svetlo i na pozingot daj se od sebe! Vistinskite ljubiteli na sportov ke dojdat bez razlika vo koj grad se odrzuva,si znaeme nie koj sme,malkubrojni sme ali se drzime:) Odlicna forma sekoja cest,napredok ogroooomen! Cestito Zlato vo kategorija,spremaj se za Apsolutna:) se gledame vecer,pozdrav!

Paki brat postot bas go procitav na 3 saati pred natprevar umren za voda, ali ne bev vo moznost da odgovoram preku telefon bev uklucen ke izvinjavas sto ne odgovoriv odma da znaes deka ova mi dade golema motivacija za pred nastap ! dadov se od sebe.. jas sum prezadovolen.. pa zdravje dogogodina podobra forma
Stole
Gold Boarder
Posts: 178
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#30648
Re:Атлета на Македонија 2012 5 Years, 6 Months ago Karma: 150
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11539
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#30653
Re:Атлета на Македонија 2012 5 Years, 6 Months ago Karma: 150
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11539
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
Last Edit: 2012/10/08 12:18 By Ѓороски.
The administrator has disabled public write access.
 
Go to topPage: 1...4567891011

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             


   

     


  


 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда