Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?

Атлета на Македонија 2012
(2 viewing) Bobbysak, (1) Guest
Go to bottomPage: 1...3456789...11
TOPIC: Атлета на Македонија 2012
*
#30445
Re:Атлета на Македонија 2012 5 Years, 5 Months ago Karma: 150
Што се однесува до распоредот на настаните, тој е ист и не е менуван од 1987.
Единствена промена е што нема полуфинале, од причина што нема натпреварувачи како на времето кога паричната награда не беше ни под ставка разно.
Значи, 12 часот пријавување и мерење.
19.00 почеток на натпреварот, со тоа што сите натпреварувачи најдоцна до 18.00 мора да се по јават во домот на културата каде ќе се одржи натпреварот за да се спремат за настап. Не чекам никого годинава ни секунда. Со секој натпреварувач во тоа време може да влезе само по еден асистент за мачкање и пумпање. Ништо повеќе.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11534
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#30455
Re:Атлета на Македонија 2012 5 Years, 5 Months ago Karma: 5
Што знам, предходната Атлета на Македонија само Игор Начевски поставуваше слики, сега само Столе, по еден на секоја година, а на крајот ќе се појават повеќе како и што се очекува, а каде се натпреварувачите годинава, освен Столе, дали во публика или пак ќе мора да чекаме за да ги видиме до денот на натпреварувањето.

Столе со среќа и ти честитам за спортскиот дух, само напред па во Гевгелија „искини ги„
TrajcheE
Gold Boarder
Posts: 263
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male trajchebodyfitness Location: Гевгелија Birthday: 02/07
The administrator has disabled public write access.
EAT TO WORKOUT, NOT WORKOUT TO EAT!

„Не значи ако си поголем на изглед од твоите во генерација си бодибилдер„ - mafmaf
 
#30459
Re:Атлета на Македонија 2012 5 Years, 5 Months ago Karma: 5
Blagodaram Trajce.. moram na nekoj nacin da se motiviram 14ta nedela sum na stroga dieta a najteskoto doprva doaga a za drugite takmicari stvarno ne mi e jasno zosto da ne recam se krijat ili ne se mesaat vo muabet.. ali nivno si e.. jas idam spremen kako nikogas do sega pa zdravje ke vidime sto ke bide so sreka na site sto ke izlagaat....posledni 12 dena se ke bide jako predosekam ! sportski pozdrav !
Stole
Gold Boarder
Posts: 178
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#30487
Re:Атлета на Македонија 2012 5 Years, 5 Months ago Karma: -6
Stole uplaseni se od tebe 100%
Fiko
Senior Boarder
Posts: 51
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#30490
Re:Атлета на Македонија 2012 5 Years, 5 Months ago Karma: 150
И Столе се плаши од себе
Затоа ние му ги ставаме сликите :DDDD
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11534
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#30491
Re:Атлета на Македонија 2012 5 Years, 5 Months ago Karma: 10
Kolku natprevaruvaci se ocekuva da se pojavat na natprevarot ?
1van
Moderator
Posts: 298
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male Birthday: 06/07
The administrator has disabled public write access.
 
#30592
Re:Атлета на Македонија 2012 5 Years, 4 Months ago Karma: 150
Следен натпревар кој ќе го следиме и пренесеме во целост, Државното првенство на Македонија.
Од причина што до сега, клубовите не чуствуваа никаква обврска према федерацијата, се надевам дека сето тоа сега ќе се измени и од следната година ќе биде како треба, се до пет до дванаесет не знаеме кој ќе се појави на натпревар. Жалосно, но виситнито.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11534
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
Last Edit: 2012/10/01 17:43 By Ѓороски.
The administrator has disabled public write access.
 
#30593
Re:Атлета на Македонија 2012 5 Years, 4 Months ago Karma: 5
stotuku slusnav najava na Antenna5 reklama za drzavnoto... mu tekna fala bogu nekoj da kaze deka postoime kako sportisti !
Stole
Gold Boarder
Posts: 178
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#30594
Re:Атлета на Македонија 2012 5 Years, 4 Months ago Karma: 150
Stole wrote:
stotuku slusnav najava na Antenna5 reklama za drzavnoto... mu tekna fala bogu nekoj da kaze deka postoime kako sportisti !

Рекламата оди веќе една недела.
Во Гевгелија веќе треба да има билборд и плакати.
Сите локални ТВ станици знаат за настанот.
Се надевам дека во четврток ќе ги убедиме скопските ТВ станици да не испочитуваат на два реда разговор, кога ќе имаме и гости овде.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11534
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#30600
Re:Атлета на Македонија 2012 5 Years, 4 Months ago Karma: 150
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11534
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
Go to topPage: 1...3456789...11

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             


   

     


  


 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда