Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?

Куп на Македонија 2012
(1 viewing) (1) Guest
Go to bottomPage: 1...7891011121314
TOPIC: Куп на Македонија 2012
*
#28856
Re:Куп на Македонија 2012 5 Years, 12 Months ago Karma: 4
Paki wrote:
Super odlicen natprevar se odrza zavcera. Cestitki do site pobednici,koj zaluzeno koj nezasluzeno...toa e veke razlika vo vkusot i kriteriumite. No realno spored mene bese dosta pravedno sudenjeto. Odlucuvaa nijansi vo Juniorite pomegu Baze i Dusan, i pomegu Gurla i Zika. Baze bese daleku poiskusen i poskladen od Dusan,podobar grb,stomak,skladnost,pozing, Dusan bese podefiniran i so podobri ekstremiteti( noze,race). Gurla bese definitivno Najintresen takmicar od site,NAJUBAV,ESTETIKA 10KA + full paket gradi,noze,grb,stomacni,race,ramenja!!!!!!!! da bese nijansa poizdelkan bi bil apsoluten pobednik..Sekoja cest za Goran sto imase takvo debi! Bravo! Za Antonio nemam komentar,znam kolku dolgo ja cekase titulata i vo kategorija i Apsolutna. Full paket i ogromen napredok,sekoja cest za Zverot!!!!!! Katastrofalno bese svetloto vo Dom na Arm,toa e odamna poznato...nikoj ne e kriv za toa...se nema finansii za podobra sala. Site se zalea bidejki nemozese da se slika nitu da se vidi realnata spremnost na takmicarite od temnata bina. Se nadevam deka sekoj Kup i Atleta ke bidat se podobri i podobri.... Zal mi e sto ne go spomenavte Baze deka e vtor na svetsko, i deka ja pretstavi Mkd vo najdobro svetlo. Baze e idninata na Mkd Bb,kako i nekoi drugi momci koi imaaat potencijal,ambicii,srce i namera da odat napred,treba da gi motivirame,zasluzuvaat! Pozzdrav do site,i ne se karajte:)

Се сложувам со се што кажа Паки и го поддржувам.
Баже, ти знаеш и самиот колкава поддршка имаш од нас, поготово од Паки. Ни беше фаворит. Меѓутоа, токму како врвен спортист треба да знаеш некогаш и да изгубиш, иако во случајов ова и не би го нарекол класично “губење“.
Јас лично кога го видов Душко, подзинав со ококорени очи. Дечкото беше фантазија. Затоа, сметам дека воопшто не е срамота ниту нешто страшно, ако излезеш спремен на натпревар и притоа изгубиш од поспремен од тебе.
Друго, како што кажа и Бобан, Баже не излезе во својата врвна форма, што значи дека и мојот коментар што му го кажав на Паки за време на самото излегување на Баже, држеше вода.
Светлото беше многу лошо, но повторно тука никој не е виновен.

Судиите имаа многу тешка задача, а секој од нив одлично го знае патот до бината и што се е потребно за да се припреми една индивидуа. Токму затоа, не се воред критиките упатени кон судиите. Токму поради специфичноста на оценувањето и на самиот бодибилдинг како спорт, нема еден судија туку повеќе.
Секоја година слушам и читам критики за организацијата. Меѓутоа, зошто од сите тие критичари, никој, ама баш никој не се нафати да организира барем еден натпревар? Мислам дека господинот Ѓороски, на драго срце би го поддржал секој таков обид, па дури и би го помогнал, меѓутоа кога треба да се организира, да се дадат пари, тогаш нигде никој нема, сите чекаме да дојде денот и да седнеме во столот за да коментираме и критикуваме. Тоа не е во ред.
Да не должам многу, ме радува што и покрај тешката ситуација во земјава, ние сепак имаме момци со срце, момци со спартанска воља и карактер, кои јас лично би ги нарекол ХЕРОИ.
Ве поздравувам сите и посакувам без оглед на сите потешкотии и недоразбирања, да продолжите да го промовирате спортот во и вон Македонија.

Со почит.
Igor
HARDCORE
ВИП
Posts: 133
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male mali1705981 igor_bbk"hotmail.com ZVER Location: Skopje Birthday: 05/17
The administrator has disabled public write access.
Effort = Results
 
#28857
Re:Куп на Македонија 2012 5 Years, 12 Months ago Karma: 0
Tom Platz тепаше ама сега за прв пат му ја видов слабата точка, грбот. Се друго е бомба. Гурла како што напомена Паки имаше феноменална естетика и е голем потенцијал. Честитки до сите за трудот и формата и нареден пат во уште подобро издание да излезете.
orde_power
Senior Boarder
Posts: 48
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male Location: Скопје Birthday: 03/21
The administrator has disabled public write access.
"Losers always whine about their best. Winners go home and fuck the prom queen"
 
#28867
Re:Куп на Македонија 2012 5 Years, 12 Months ago Karma: 150
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
Last Edit: 2012/04/24 13:21 By Ѓороски.
The administrator has disabled public write access.
 
#28892
Re:Куп на Македонија 2012 5 Years, 12 Months ago Karma: 3
И со лошо светло, мајсторот прави одлични фотки.
Среќно на Балканско.
admin
ХЕРКУЛЕС, едноставно најдобар.
Admin
Posts: 625
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male Location: Скопје
The administrator has disabled public write access.
 
#28912
Re:Куп на Македонија 2012 5 Years, 12 Months ago Karma: 3
Ekstra fotki i kako so mi se gleda ke si zemam za pravo da dadam edna prognoza deka Vladimir ke ni donese zlato od balkansko
vlav
Gold Boarder
Posts: 216
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male Location: Resen
The administrator has disabled public write access.
 
#28922
Re:Куп на Македонија 2012 5 Years, 12 Months ago Karma: 150
vlav wrote:
Ekstra fotki i kako so mi se gleda ke si zemam za pravo da dadam edna prognoza deka Vladimir ke ni donese zlato od balkansko

Кој ти даде за право
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#28928
Re:Куп на Македонија 2012 5 Years, 12 Months ago Karma: 3
Ѓороски wrote:
vlav wrote:
Ekstra fotki i kako so mi se gleda ke si zemam za pravo da dadam edna prognoza deka Vladimir ke ni donese zlato od balkansko

Кој ти даде за право


Sefeee sam si zedov za pravo i zaprime ako mozes
vlav
Gold Boarder
Posts: 216
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male Location: Resen
The administrator has disabled public write access.
 
#28930
Re:Куп на Македонија 2012 5 Years, 12 Months ago Karma: 150
Ќе најдеме и за тебе нешто....
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
Go to topPage: 1...7891011121314

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             


   

     


  


 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда