Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?

Куп на Македонија 2012
(2 viewing) eopavelnorb, (1) Guest
Go to bottomPage: 1...7891011121314
TOPIC: Куп на Македонија 2012
*
#28836
Re:Куп на Македонија 2012 6 Years ago Karma: 13
Super odlicen natprevar se odrza zavcera. Cestitki do site pobednici,koj zaluzeno koj nezasluzeno...toa e veke razlika vo vkusot i kriteriumite. No realno spored mene bese dosta pravedno sudenjeto. Odlucuvaa nijansi vo Juniorite pomegu Baze i Dusan, i pomegu Gurla i Zika. Baze bese daleku poiskusen i poskladen od Dusan,podobar grb,stomak,skladnost,pozing, Dusan bese podefiniran i so podobri ekstremiteti( noze,race). Gurla bese definitivno Najintresen takmicar od site,NAJUBAV,ESTETIKA 10KA + full paket gradi,noze,grb,stomacni,race,ramenja!!!!!!!! da bese nijansa poizdelkan bi bil apsoluten pobednik..Sekoja cest za Goran sto imase takvo debi! Bravo! Za Antonio nemam komentar,znam kolku dolgo ja cekase titulata i vo kategorija i Apsolutna. Full paket i ogromen napredok,sekoja cest za Zverot!!!!!! Katastrofalno bese svetloto vo Dom na Arm,toa e odamna poznato...nikoj ne e kriv za toa...se nema finansii za podobra sala. Site se zalea bidejki nemozese da se slika nitu da se vidi realnata spremnost na takmicarite od temnata bina. Se nadevam deka sekoj Kup i Atleta ke bidat se podobri i podobri.... Zal mi e sto ne go spomenavte Baze deka e vtor na svetsko, i deka ja pretstavi Mkd vo najdobro svetlo. Baze e idninata na Mkd Bb,kako i nekoi drugi momci koi imaaat potencijal,ambicii,srce i namera da odat napred,treba da gi motivirame,zasluzuvaat! Pozzdrav do site,i ne se karajte:)
Paki
Animal
ВИП
Posts: 331
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male mr.o4cs@hotmail.com Location: Skopje
The administrator has disabled public write access.
Hardcore
 
#28838
Re:Куп на Македонија 2012 6 Years ago Karma: 0
Купот беше одличен и штета што немаше повеќе натпреварувачи. Точно е дека мали нијанси беа во прашање. Судиите имаа најтешка одлука и плус светлото како што рече Паки беше катастрофално што дополнително ја усложни нивната работа. Било како било, важно сите заслужено победија и според мене беше фер и коректно.

Јас прв пат бев на ваков натпревар и можам да кажам дека во јуниорите и двајцата беа одлични. И јас неможев да се одлучам во тој момент кој е подобар. Затоа нема што да им се замерува на судиите.

Во поглед на ситуацијава со Баже, јас мислам дека Баже е голем спортист кои знае да згреши како сите луѓе, но е и голем човек зашто знае да се извини. Уште поголем е оној кој знае да прифати извинување Дајте му мотив на Баже да не претстави на балканското во одлично светло, а јас не се сомневам дека тоа и ќе го направи.

Неспортски беше потегот на Гурла кога нервозно ја напушти сцената и тоа не ми се допадна. Секоја чест за формата што ја прикажа но не требаше така да реагира.

И на крај честитки до сите храбри кои излегоа на сцена, а посебно до Антонио кој беше најдобар и најголем
NikolaD85
Junior Boarder
Posts: 33
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male Location: Скопје Birthday: 05/27
Last Edit: 2012/04/23 13:19 By NikolaD85.
The administrator has disabled public write access.
 
#28841
Re:Куп на Македонија 2012 6 Years ago Karma: 150
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11539
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
Last Edit: 2012/04/23 14:34 By Ѓороски.
The administrator has disabled public write access.
 
#28842
Re:Куп на Македонија 2012 6 Years ago Karma: 150
Апсолутна.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11539
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#28846
Re:Куп на Македонија 2012 6 Years ago Karma: 4
cestitki do site natprevaruvaci za odlicnata foma i odmene!
odlicen natprevar pred se,dobro sudenje.
bese interesno pred se ama kratko! cestitki za pobednicite!
LEE
Gold Boarder
Posts: 175
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#28847
Re:Куп на Македонија 2012 6 Years ago Karma: 150
Оние кои беа наградени.

Светлана Петровска, како најдобра натпреварувачка за 2011


Зоран Колевски, најдобар натпреварувач за 2011


Тоше Зафиров, најпопуларен натпреварувач според анкетата на форумот и
Гладијатор како најдобар клуб со најдобри резултати во 2011.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11539
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
Last Edit: 2012/04/23 16:54 By Ѓороски.
The administrator has disabled public write access.
 
#28848
Re:Куп на Македонија 2012 6 Years ago Karma: 150
Душан.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11539
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
Last Edit: 2012/04/23 17:44 By Ѓороски.
The administrator has disabled public write access.
 
#28852
Re:Куп на Македонија 2012 6 Years ago Karma: 2
Секоја чест за сите натпреварувачи. Се восхитувам на волјата, мотивацијата и издржливоста за да се изоди тој пат. Честитки до победниците, одлична форма, спремност на завидно ниво. Среќно на Балканското, претставете не во најдобро светло!
foxy
Junior Boarder
Posts: 27
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Female
Last Edit: 2012/04/24 12:17 By foxy.
The administrator has disabled public write access.
Sweat like a pig look like a fox
 
#28854
Re:Куп на Македонија 2012 6 Years ago Karma: 4
Igor
HARDCORE
ВИП
Posts: 133
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male mali1705981 igor_bbk"hotmail.com ZVER Location: Skopje Birthday: 05/17
Last Edit: 2012/04/23 20:23 By Igor.
The administrator has disabled public write access.
Effort = Results
 
#28855
Re:Куп на Македонија 2012 6 Years ago Karma: 4
Antonio_Andonoski wrote:
Ajde gotovo smiretegi strastite. Jas znam deka se sto e pisano i kazano e kazano vo afekt i nrvoza. site znaeme kolku ni se teski prirpremite, a i kolku vo nezvidna polozba se staveni sudiite, no bidna sto bidna ajde sega ubavo vecerva da si otspieme i utre so ladni glavi da se slusneme i da se dogovorime za balkanskoto, da odime edna ubava ekipa i da doneseme nekoj uspex. pozdrav do site.


Нема твој пост, а да не ме импресионира и расположи. Вистински и редок спој на интелект и физикус, доведени до завиден максимум.
Криво ми е што немавме време да се видиме, но познавајќи ја состојбата на натпреварувачите после натпревар, тоа беше тешко изводливо.
Честитки до тебе Антонио и голем поздрав.
Се најдобро.
Igor
HARDCORE
ВИП
Posts: 133
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male mali1705981 igor_bbk"hotmail.com ZVER Location: Skopje Birthday: 05/17
The administrator has disabled public write access.
Effort = Results
 
Go to topPage: 1...7891011121314

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             


   

     


  


 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда