Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?

Атлета на Македонија 2011
(1 viewing) (1) Guest
Go to bottomPage: 12345678...25
TOPIC: Атлета на Македонија 2011
#23440
Атлета на Македонија 2011 6 Years, 10 Months ago Karma: 150
Државното првенство за 2011 во бодибилдинг, фитнес и боди-фитнес годинава ќе се одржи во Скопје. Повеќе податоци, како време и место, наскоро.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
Last Edit: 2011/09/18 22:57 By Ѓороски.
The administrator has disabled public write access.
 
#23456
Re:Атлета на Македонија 2011 6 Years, 10 Months ago Karma: 5
Ми мириса дека оваа година ќе има најголем број на натпреварувачи
TrajcheE
Gold Boarder
Posts: 263
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male trajchebodyfitness Location: Гевгелија Birthday: 02/07
The administrator has disabled public write access.
EAT TO WORKOUT, NOT WORKOUT TO EAT!

„Не значи ако си поголем на изглед од твоите во генерација си бодибилдер„ - mafmaf
 
#23468
Re:Атлета на Македонија 2011 6 Years, 10 Months ago Karma: 150
TrajcheE wrote:
Ми мириса дека оваа година ќе има најголем број на натпреварувачи

Идеата е поголем број од нив да бидат задоволни, но сепак на крајот спортот да добие на квалитет и јачина.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#23474
Re:Атлета на Македонија 2011 6 Years, 10 Months ago Karma: 1
Полека но сигурно гледам дека напредува бодибилдингот во Македонија. Само јако и напред и до билдерите и до организаторите и одговорните лица.
antonio88
Expert Boarder
Posts: 103
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#23631
Re:Атлета на Македонија 2011 6 Years, 9 Months ago Karma: 150
Vo sreda ke ima dopolnitelni ili potocno kazano, precizni informacii za toa kako e planirano da se organizira Drzavnoto prvenstvo za 2011, kade, koga i nacin na delenje na fondot od 282.000 denari.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#23648
Re:Атлета на Македонија 2011 6 Years, 9 Months ago Karma: 150
Наскоро. Објавување на прецизен датум, место и распределба на фондот од 282.000 денари за Државното првенство во бодибилдинг на Македонија за 2011. Денес во текот на денот...или утре рано наутро. Како ќе стигнеме со изготвување нановиот банер реклама и летокот кој ќе биде дистрибуиран низ МК.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#23649
Re:Атлета на Македонија 2011 6 Years, 9 Months ago Karma: 150
Државното првенство
АТЛЕТА НА МАКЕДОНИЈА 2011
ќе се одржи на 29.10.2011, Универзална сала, Скопје.

Тоа е време и место. Сега она што сите го чекате.

Од 2002 на секој натпревар во Македонија, а ги има два годишно, купував по 7 комплети медаљи. Во просек, на секој натпревар се појавувале по 5-6 натпреварувачи, а вкупно сме имале по 4-5 победници по категории. Цело време размислував како да се донесе медиум на натпревар, да снима?! Со цел да се направи реклама, која реклама ќе донесе спонзори, кои спонзори ќе го подобрат квалитетот на натпреварувачите (финансиски). Но, со такви натпревари, тешко е да се привлечат луѓе и фирми да бидат дел од самиот натпревар.
Минатата година на Државното во Битола, направив една блиц проба. За првпат во апсолутна се гласаше по пласмани, не само еден победник. Тој пласнам носеше одредена награда. А секоја награда имаше своја тежина.
Со цел, бодибилдинг натпреварите да бидат поинтересни, победите да бидат понеизвесни, а со самото тоа да внесат поголем жар меѓу натпреварувачите и публиката, секој пласнам да има вистинска вредност и тежина, започнувајки од овој натпревар, па се додека не се создадат услови во иднина (услови за создавање категорија е минимум по 5 натпреварувачи во категорија. Се останато не се признава како валидно) натпреварите ќе се одржуваат во следниве категории-

Една категорија Јуниори (до 21 година старост)
Една категорија Бикини-модел (жени)
Една категорија Сениори (над 21 година старост).


Во минатото Јуниорите некогаш беа поделени и во две тежински категории. Еден период со цел да се задржи континуитеот ја продолживме таа поделба, но излегуваше да имаме тројца натпреварувачи, а двајца Шампиони. Истото ни се случуваше и во Сениорските категории, каде од 5 натпреварувачи имавме 4 Шампиони.
Се додека не се создадат услови каде ќе имаме категорија достојна за Жени бодибилдинг, фитнес и боди-фитнес, мислам дека е најпаметно да имаме категорија Бикини-Модел. Ова е основата на женските натпревари (блага верзија на девојка со убаво обликовано тело и цврст тонус и облини.

Паричниот фонд ќе биде поделен на следниот начин-

Јуниори

1. место 6.000 денари
2. место 3.000 денари
3. место 2.000 денари


Бикини-Модел

1. место 15.000 денари
2. место 10.000 денари
3. место 6.000 денари


Сениори

1. место 31.000 денари
2. место 20.000 денари
3. место 10.000 денари
4. место 8.000 денари
5. место 6.000 денари
6. место 3.000 денари


Ова е износот кој во кеш ќе биде поделен на сцена= 120.000 денари, обезбеден од генералниот спонзор на натпреварот.

Победникот во Сениорската категорија за прв пат се здобива со месечна стипендија во траење од една година, во износ од 6.000 денари месечно или вк упно 72.000 денари годишно. Стипендијата ја обезбедува Бодибилдинг и Фитнес Федерацијата на Македонија преку својот спонзор, фирмата ХАРДКОР ГРУП, од Скопје.
Истотака за овој натпреварувач е обезбедена уште една награда, овојпат во производи во траење од една година во месечен износ од 7.500 денари или вкупно 90.000 денари годишно. овој пакет го обезбедува Генералниот спонзор на Државното првенство фирмата ГЕТ РЕДИ.

Целиот овој пакет, вкупно изнесува 282.000 денари, што престваува најголема награда поделена до сега во Македонија во бодибилдингот.

Право на учество имаат сите државнјани на Македонија.
Пријавување за натпреварот до 15.10.2011. Пријавувањето е на следнава e-mail адреса- gjoroski@herkules.com.mk.
НАПОМЕНА: Нема да се толерира задоцнето пријавување. Ве молам придржувајте се кон условите.
Котизација за учество на државното првенство- 1.000 денари.

Сите заинтересирани правни субјекти за маркетинг, да се јават во фирмата ГЕТ РЕДИ, која е овластена за маркетингот. Контакт телефони: 02 3119452 begin_of_the_skype_highlighting              02 3119452      end_of_the_skype_highlighting, 078 411 095.

Им посакувам среќа на сите кои планираат да се појават на овој натпревар во припремите.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
Last Edit: 2011/08/29 00:43 By Ѓороски.
The administrator has disabled public write access.
 
#23655
Re:Атлета на Македонија 2011 6 Years, 9 Months ago Karma: 0
Јуниорска категорија ...1 месец од спремањето... со среќа на сите!!!

Alek bt
Senior Boarder
Posts: 52
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#23702
Re:Атлета на Македонија 2011 6 Years, 9 Months ago Karma: 150
Уште еднаш ќе повторам, сите заинтересирани да се пријават на време.
Доцнење, НЕМА ДА СЕ ТОЛЕРИРА.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#23723
Re:Атлета на Македонија 2011 6 Years, 9 Months ago Karma: 4
ke me ima i mene so sreka na site!
LEE
Gold Boarder
Posts: 175
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
Go to topPage: 12345678...25

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             


   

     


  


 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда