Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?

Атлета на Македонија 2000
(1 viewing) (1) Guest
Go to bottomPage: 1
TOPIC: Атлета на Македонија 2000
#19664
Атлета на Македонија 2000 7 Years, 6 Months ago Karma: 150
Наскоро
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
Last Edit: 2012/07/08 11:51 By Ѓороски.
The administrator has disabled public write access.
 
#19734
Атлета на Македонија 2000 7 Years, 6 Months ago Karma: 150
Апсолутен победник на овој натпревар беше Мирислав Пендаровски, кој благодарение на својата одлична форма успеа да извојува победа над Зоран Стамболиски и Коце од Кочани.


После овој натпревар, две години во Македонија бодибилдингот и фитнесот не постоеја како спортови, не се одржуваше никаков натпревар, ниту на IFBB ниту на NABBA или било каква приватна билдинг забава. Едноставно овие спортски гранки сите кои мислеа дека се фактор во државава ги оставија да умираат полека, полека. Токму тогаш, во тој период како иницијатор за решавање на оваа ситуација и како критичар преку списанието Клуб Фитнес на истата, се појавувам јас,
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
Last Edit: 2012/07/08 11:54 By Ѓороски.
The administrator has disabled public write access.
 
Go to topPage: 1

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             


   

     


  


 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда