Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?

Дали видеово е вистина?(Positive Nitrogen Balance)
(1 viewing) (1) Guest
Go to bottomPage: 1
TOPIC: Дали видеово е вистина?(Positive Nitrogen Balance)
#36855
Дали видеово е вистина?(Positive Nitrogen Balance) 9 Months, 3 Weeks ago Karma: 0


Дали е ова точно дека за добивање мускул не треба да сме во калориски суфицит туку да имаме Positive Nitrogen Balance или е комплетна лага?
Ваше мислење?
Gjorgi
Fresh Boarder
Posts: 7
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#36856
Дали видеово е вистина?(Positive Nitrogen Balance) 9 Months, 3 Weeks ago Karma: 150
Така е, ама не е така
Основата од секојпат била, позитивен азотен биланс. Е, сега во зависност што сакаме да постигнеме со нашиот мускулест изглед, така ќе се однесуваме (тренираме и исхрануваме). Доколку целта е да сме фит и мускулести, држи моабетот во целост. Значи, зголемување на мускулетоста и намалување на масното ткиво оди паралелно. НО, доколку посакуваме билдрски изглед, поголема мускулна маса, обем и телесна тежина, тогаш пристапот е далеку поразличен и периодизацијата е основно правило, исто како што е и позитивниот азотен биланс.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
Go to topPage: 1

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             


   

     


  


 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда