Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?

namaluvanje na tezina
(1 viewing) (1) Guest
Go to bottomPage: 1
TOPIC: namaluvanje na tezina
#36278
namaluvanje na tezina 2 Years, 8 Months ago Karma: 0
Zdravo ke mi treba sovet kako da ja namalam tezinata pa ako moze da mi pisete nekoja dieta za namaluvanje na tezinata jas imam 18g mojata tezina e 64kg a sakam da simnam 10kg pa nekoja dieta da mi pisete...
nitalia
Fresh Boarder
Posts: 4
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#36280
Re:namaluvanje na tezina 2 Years, 8 Months ago Karma: 150
nitalia wrote:
Zdravo ke mi treba sovet kako da ja namalam tezinata pa ako moze da mi pisete nekoja dieta za namaluvanje na tezinata jas imam 18g mojata tezina e 64kg a sakam da simnam 10kg pa nekoja dieta da mi pisete...

Здраво Наталија,

Многу полесно би ти помогнале ако ни кажеш на кој начин до сега се имаш хрането и дали се бавиш со некоја физичка активност?
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#36282
Re:namaluvanje na tezina 2 Years, 8 Months ago Karma: 0
pa veke 1 mesec ne jadam leb, se drugo jadam osven leb i trcam 2 pati nedelno 800m ama nema rezultati pa nekoja dieta da mi pisete so pomalku hrana
nitalia
Fresh Boarder
Posts: 4
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#36284
Re:namaluvanje na tezina 2 Years, 8 Months ago Karma: 150
nitalia wrote:
pa veke 1 mesec ne jadam leb, se drugo jadam osven leb i trcam 2 pati nedelno 800m ama nema rezultati pa nekoja dieta da mi pisete so pomalku hrana

Ако под се друго јадеш, подразбираш овошје во изобилие, сладолед и чоколади не помага ништо.
Потребно е да имаш три главни оброка во денот, редовни и исбалансирани според целта и потребите. Во основа, белковини со строго контролиран внес на јаглени хидтрати и здрави масти, вода 2-3 литри во текот на денот и салати.
Ако не ти е тешко, пиши ми како изгледа еден твој ден, по оброци и ќе ги искорегираме. Убаво ќе биде ако имаш можност да додадеш и барем два тежински тренингна во текот на неделата, покрај кардио тренингот.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
Go to topPage: 1

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             


   

     


  


 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда