Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?

Тренинг за нозе
(1 viewing) (1) Guest
Go to bottomPage: 1
TOPIC: Тренинг за нозе
#23762
Тренинг за нозе 6 Years, 10 Months ago Karma: 150
ALINA POPA’S QUAD ROUTINE
EXERCISE SETS REPS

Squats 4 6-8
or
Leg presses 4 6-10
Leg extensions 4 8-10
Lunges 4 10 per leg

Совети на романката Попа за перфектно обликувани нозе.
- во основниот период за маса, основата е најдобра. Макс тежина и 6 повторувања.
- 4 месеци пред натпревар, супер серии и повторувања од 10-15 во серија.
- чести измени во брзината на изведувањето на вежбите, како нивниот начин на изведување, со цел погодување на мускулот од различни агли.
- предниот и задниот дел од нозете за неа се два различни тренинга.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
Last Edit: 2011/06/12 18:33 By Ѓороски.
The administrator has disabled public write access.
 
Go to topPage: 1

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             


   

     


  


 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда