Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?
Go to bottomPage: 1
TOPIC: Помош?
#22923
Помош? 7 Years ago Karma: 0
Имам 20 години, висока сум 178 ... тежам негде околу 83-83 кила и нормално сакам да ја намала килажата малку повеќе .. претежно сум на здрава исхрана знам се што е здраво знам се што слабее блабла .. ама некако нејке да мрдне килажава некаде до кај 80 и надоле нејке .. за вежби по фитнес јога и што ги знам таму немам време па симнав некои вежби дома tae boo 40 мин траат од кои можам да издржам 20 и со нив 50 стомачни ама секој ден не вежбам.. зашто нема ефеееккт.. па ми рекоа да земам топачи на масти и да вежбам секој ден дома па ке има ефект .. што викате вие??
Boni
Fresh Boarder
Posts: 3
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#22935
Re:Помош? 7 Years ago Karma: 5
Најпрво,Добредојде!
Овде ќе се обидеме да ти помогнеме,да ти дадеме совети со кои ќе ти помогнеме,мило ми е што се интересираш и на право место си дојдена....
Мораш да согоруваш повеќе калории од колку што внесуваш преку денот...
Потребни ти се кардио вежби почни со трчање или да вежбаш во фитнес центар дали на статичен точик,степер,лента за трчање или орбитрек,најмалку 3-4 пати неделно
Избегнувај газирано, пиј повеќе вода и не јади многу благи работи,а за топачи на масти никако не си ги фрлај парите за џабе ќе нема резултати ако не вежбаш...
TrajcheE
Gold Boarder
Posts: 263
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male trajchebodyfitness Location: Гевгелија Birthday: 02/07
Last Edit: 2011/04/06 21:35 By TrajcheE.
The administrator has disabled public write access.
EAT TO WORKOUT, NOT WORKOUT TO EAT!

„Не значи ако си поголем на изглед од твоите во генерација си бодибилдер„ - mafmaf
 
#22969
Re:Помош? 7 Years ago Karma: 0
Добро ве најдов
Можам само дома да вежбам симнав некои тае бу вежби кои траат 40 минути а можам да издржам 20.. имаме статичен точак дома сум вежбала по 1 саат и нема ефект !!! и сеа ми зафаќа прашина дома само.. знам што треба да јадам одев кај нутриционист и сум на здрава храна само што секој ден неможам да се придржувам се случува да сум на факултет по цел ден и немам ни кога да вежбам дома а не па на фитнес (сакав да одам на фитнес али незнам дали ке имам време да одам ете има во тцц плаза 3 пати неделно и супер е имам одено) .. работата е што ке симнам јас 3 кила и после нејке и одма се разочарувам и откажувам ..
Boni
Fresh Boarder
Posts: 3
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#22983
Re:Помош? 7 Years ago Karma: 150
Добро дојде и од мене. Би сакал да знам како изгледа твојот начин на хранење во текот на денот, по методот на нутриционистот.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#22984
Re:Помош? 7 Years ago Karma: 5
И уште едно прашање ако може да ни одговориш колку плати кај нутриционистот?
TrajcheE
Gold Boarder
Posts: 263
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male trajchebodyfitness Location: Гевгелија Birthday: 02/07
The administrator has disabled public write access.
EAT TO WORKOUT, NOT WORKOUT TO EAT!

„Не значи ако си поголем на изглед од твоите во генерација си бодибилдер„ - mafmaf
 
#22994
Re:Помош? 7 Years ago Karma: 0
Наутро овошје на ручек пример: грашок, боранија, грав, леќа, зелка и така натака без запршки нормално со полно салата и навечер пола од ручекот демек ама ако не си гладен толку зеленчук само ... прво одев кај Цеце од вита диет и тогаш имав некои проблеми со насобирање на течноста во организмот поради "добрите" доктори кои се знаат и не ми кажаа дека треба еден вид на диета да држам и солено да не јадам поради тоа што примав лекови и сеуште ги примам .. ослабев 2 кила но крвната слика ми ја напраи перфектна која беше ужас зошто месец дена не ставив залак во уста поради тоа што бев болна и отеченоста ја снема али килата не.. знам 3000 беше за 3 месеци значи 1000ка на месец ... после одев кај Тања Турунџиева нејзината колешка со која подоцна се скараа и кај неа слабеев 2.5 кила на недела али кај неа беше секој 3ти ден овошје и зеленчук и умирав од глад искрено и 3тата недела се откажав и кај неа 1000ка месечно .. сега бев пак кај Цеце пред нова година и накачила на 1300 месечно и ај ке пробам 1вата недела 3 кила 2рата ни грам ахахахха и се откажав џабе пари давам и не само тоа него ти дава еден лист и го врти цело време истото епа и ја можам така дај го листот чао пријатно и јас знам да ги вртам истите работи.. и сега се придржувам до таа храна алииии си забушавам ... е од вчера почнав пак па сеа ке видиме до каде...
Boni
Fresh Boarder
Posts: 3
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
Go to topPage: 1

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             


   

     


  


 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда