Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?

Ми треба ваша помош!
(1 viewing) (1) Guest
Go to bottomPage: 1
TOPIC: Ми треба ваша помош!
#21635
Ми треба ваша помош! 7 Years, 3 Months ago  
Висока сум 165цм, а тешка 50кг. Сакам да се здебелам 5-10кг. бидејќи имам многу слаба конструкција. Дали може да ми напишете програма за вежбање и што да јадам (не знам која храна колку калории е)?
unknown

The administrator has disabled public write access.
 
#21639
Re: Ми треба ваша помош! 7 Years, 3 Months ago Karma: 150
Ок, ова се првични и основни информации за тебе. Пред да напишам поконкретно, би сакал да знам, начин на кој се исхрануваш сега и кои се твоите дневни активности (тренинг, обврски).
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#21658
Re:Ми треба ваша помош! 7 Years, 3 Months ago  
Дневни активности, освен на час по физичко и пешачење други немам. Пред 2 месеци одев в теретана 2 месеци и наводно вежбав за маса, но кога ја сменија иснтрукторката што ми кажуваше кои вежби по колку пати да ги правам, инструкторот што дојде на нејзино место ми кажа дека се погрешни и дека поради тоа ослабувам (ослабев 5кг.). Одтогаш престанав да вежбам, почнав само да јадам без да трошам и едвај сум стигната до 50кг. Сега сакам да се здебелам, но и активно да вежбам, за тоа што ќе го „качам“ да биде мускулна маса, а не целулит.
Инаку, двенво внесувам околу 2000 калории, главно шеќери.
unknown

The administrator has disabled public write access.
 
#21659
Re:Ми треба ваша помош! 7 Years, 3 Months ago Karma: 150
Не постојат вежби и систем на вежбање за маса, со чија помош би можеле да зголемиме телесна тежина и маса.
Постои само начин на исхрана и активност, како би можеле да влијаеме на промената на телесната тежина.
Да не испадне дека премногу филозофирам а многу малку помагам, иако ништо конкретно незнам сеуште за тебе, твојот начин на исхрана и вежбање, ќе те посоветувам воколку работиш кардио програма (било која) веднаш да ја прекинеш. На јадењето кое моментално го имаѓ во твоето секојдневие, да додадеш уште еден оброк или да ги појашаш сите оброци за количински уште еден, и ако за 10 дена немаш промена на телесна тежина, ќе мораме со поконретни податоци.Ако ти е тешко јадењето (иам и такви случаеви) тогаш како оброк плус би ти препорачал да си направиш шејк со некој од гејнерите.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#21660
Re:Ми треба ваша помош! 7 Years, 3 Months ago  
Проблем со јадењето немам. Секогаш појадувам, јадам најмалку 5 пати дневно, но по малку и бавно јадам.
unknown

The administrator has disabled public write access.
 
#21661
Re:Ми треба ваша помош! 7 Years, 3 Months ago Karma: 150
Ај измени и отсега сето тоа што го јадеш во 5 оброка, да го изедеш во 4 и плус да додаеш една мала ужина, која калорично би била како половина од еден оброк кој го имаш во денот.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
Go to topPage: 1

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             


   

     


  


 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда