Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?
Go to bottomPage: 123
TOPIC: Ishrana
#28359
Re:Ishrana 6 Years, 1 Month ago Karma: 24
viksamkd wrote:
нели е малце рано во 10 час да јадам ако од 9:00 до 9:40 одприлика трчам.. нели треба саат време телото да не внесе ништо зашто уште топи масти?

Kako si siguren deka topi masti?
Aeroben trening topi masti za vreme na trening, samo togas mozi da topis masti, ako teloto gi icripilo glikogenskite rezervi. Ako preteras ke topis muskul. Samo odreden mal del od vremeto teloto mozi da topi masti, potoa se prefrluva na muskul.
Anaeroben trening mozi da trosi kalorii i posle 1 den po zavrsuvanjeto, no aeroben ne.
mafmaf
Moderator
Posts: 583
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male
The administrator has disabled public write access.
 
#28398
Re:Ishrana 6 Years, 1 Month ago Karma: 0
ок шефе веруем у тебе..
viksamkd
Junior Boarder
Posts: 30
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#29372
Re:Ishrana 5 Years, 11 Months ago Karma: 0
08:00 Будење + црно кафе(нес јако без шекер) + глутамин + л-карнитин
08:30 Kардио од 30 мин
09:05 Цедевита + Кре Алкалин + 50г бадеми
09:30 60г Мусли во 150мл јогурт + 2 белки + 3 парчиња сланина
12:30 100гр туна + 50г варена пченка + 100г макарони
15:00 150г стек + 200г кафеав ориз + марула
16:00 Глутамин
16:30 Доза л-карнитин + зелен чај
17:00 Тренинг - За време на тренинг BCAA
18:00 Кре Алкалин + 1 банана + 20г суво грозје
18:30 150г стек + 150г варен компир + глутамин
20:30 40г ореви
22:30 150мл млеко


Дневен внес на вода 3-5 литри.


калории: 2532
масти: 98,75
>заситени: 14
јаглехидрати: 237
>шекери: 56
>влакна: 26
протеини: 182


Пресметано е според волфрам алфа.. тежам 82кг,масти 17%, висок 180цм планирам секој ден сабајлечко кардио од 30мин и теретана во 5 саат, денови за одмор само среда и недела. Дали е океј за дефиниција и кажете што да мењам ако не е
viksamkd
Junior Boarder
Posts: 30
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#29399
Re:Ishrana 5 Years, 11 Months ago Karma: 0
некој од поискусните околу постот горе?? прилично итно ми е пошто сакам од понеделник да почнам па да знам што измени да направам и што да купам викендов:)
viksamkd
Junior Boarder
Posts: 30
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#29401
Re:Ishrana 5 Years, 11 Months ago Karma: 4
viksamkd wrote:
08:00 Будење + црно кафе(нес јако без шекер) + глутамин + л-карнитин
08:30 Kардио од 30 мин
09:05 Цедевита + Кре Алкалин + 50г бадеми
09:30 60г Мусли во 150мл јогурт + 2 белки + 3 парчиња сланина
12:30 100гр туна + 50г варена пченка + 100г макарони
15:00 150г стек + 200г кафеав ориз + марула
16:00 Глутамин
16:30 Доза л-карнитин + зелен чај
17:00 Тренинг - За време на тренинг BCAA
18:00 Кре Алкалин + 1 банана + 20г суво грозје
18:30 150г стек + 150г варен компир + глутамин
20:30 40г ореви
22:30 150мл млеко


Дневен внес на вода 3-5 литри.


калории: 2532
масти: 98,75
>заситени: 14
јаглехидрати: 237
>шекери: 56
>влакна: 26
протеини: 182


Пресметано е според волфрам алфа.. тежам 82кг,масти 17%, висок 180цм планирам секој ден сабајлечко кардио од 30мин и теретана во 5 саат, денови за одмор само среда и недела. Дали е океј за дефиниција и кажете што да мењам ако не е
definicija so slanina :? ne znam bas...
IgoooR
Expert Boarder
Posts: 119
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#29402
Re:Ishrana 5 Years, 11 Months ago Karma: 0
3 парчиња се за да надополнат дневен внес на масти и протеини.. не е фрка ке избацам другото дали е океј?
viksamkd
Junior Boarder
Posts: 30
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#29404
Re:Ishrana 5 Years, 11 Months ago Karma: 4
viksamkd wrote:
3 парчиња се за да надополнат дневен внес на масти и протеини.. не е фрка ке избацам другото дали е океј?masti 98 grama kako so imas presmetano e nogu za masa kamoli za def, vo toj obrok stavi 3-4 celi jajca, mnogu podobro otkolku 2 belki i slanina..site masti gledaj da gi vneses preku jajcata(zolckite), mesoto, mleko, omega 3... itn.
IgoooR
Expert Boarder
Posts: 119
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Last Edit: 2012/05/25 00:49 By IgoooR.
The administrator has disabled public write access.
 
#29405
Re:Ishrana 5 Years, 11 Months ago Karma: 4
IgoooR
Expert Boarder
Posts: 119
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Last Edit: 2012/05/25 00:48 By IgoooR.
The administrator has disabled public write access.
 
#29408
Re:Ishrana 5 Years, 11 Months ago Karma: 0
фала.. па читав дека масти треба околу 1-2г на кг тежина.. али ке намалам.. башка вториов пост нешто не ти го покажува неможам да видам што си сакал да пишеш.. кажими дали место сланината да ставам уште 2 белки ке биде добра исхранава и се мислам уште малце да пресечам на калории и јаглехидрати иако мислам дека ке биде премалку така ама мора малце да удрам појако иначе џабе..
viksamkd
Junior Boarder
Posts: 30
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#29409
Re:Ishrana 5 Years, 11 Months ago Karma: 0
малку ја потсредив исхранава и се изгледа вака

08:00 Будење + црно кафе(нес јако без шекер) + глутамин + л-карнитин
08:30 Kардио од 30 мин
09:15 Кре Алкалин + 50г бадеми + 60г Мусли во 150мл јогурт + 3 белки 1 таблета C витамин
12:30 100гр туна + 50г варена пченка 1 таблета олиговит
15:00 150г стек + 200г кафеав ориз + марула
16:00 Глутамин 1 таблета Mg+B6
16:30 Доза л-карнитин + зелен чај
17:00 Тренинг - За време на тренинг BCAA
18:00 Кре Алкалин + 1 банана + 20г суво грозје
18:20 150г стек + 150г варен компир + глутамин
20:30 150мл млеко
22:30 150мл млеко


Дневен внес на вода 3-5 литри.


калории: 2033
масти: 53,5
>заситени: 6,5
јаглехидрати: 227,5
>шекери: 80,5
>влакна: 22
протеини: 161


дали сеа е подобро?
viksamkd
Junior Boarder
Posts: 30
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
Go to topPage: 123
Moderators: 1van, mafmaf

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             


   

     


  


 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда