Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?
Go to bottomPage: 123
TOPIC: Ishrana
#28343
Ishrana 6 Years, 1 Month ago Karma: 0
Дали е океј диетава со тоа што не сум нешто многу за чистење.. имам 182цм, тежок 84кг моментално пошто бев 4 месеци на лежење и јадење:).. пред 6 месеци имав 15% масти во телото сега незнам не сум бил на спортска ама не сум нешто страшно одприлика се знам себе си.. стално сум јадел што имало дома и сум имал доста резултати ама никако до перфекција а сега сакам да пробам малку да скокнам од тоа amateur ниво..

пред се да не дојде до забуна збориме за диета за чистење(под диета сфаќам начин на исхрана а не диета како сите што ја зборат за слабеење:) )

08:30 Будење + црно кафе(нес јако без шекер)
09:00 HIIT тренинг кардио од 40 мин
10:00 Глутамин + Кре Алкалин
10:30 Л-Карнитин мусли во вода + 4 јајца
12:30 100гр туна + 50г варена пченка + 50г бадеми
14:30 200г стек + 100г ориз
16:00 1 банана + 50г суво грозје + доза веј
16:30 Доза л-карнитин
17:00 Тренинг - За време на тренинг BCAA
18:00 Доза веј + Кре Алкалин
18:30 100г стек + препечен леб + глутамин
20:30 2 лажички путер од кикиритки
22:30 Доза веј
viksamkd
Junior Boarder
Posts: 30
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#28344
Re: Ishrana 6 Years, 1 Month ago Karma: 10
Ако го немаш купено Кре-алкалинот, купи си монохидрат наместо тоа.
1van
Moderator
Posts: 298
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male Birthday: 06/07
The administrator has disabled public write access.
 
#28345
Re:Ishrana 6 Years, 1 Month ago Karma: 0
Немам купено ништо.. сеуште ми е рано некаде средина април-почеток на мај ке почнувам... зашто монохидрат?? монохидратот го користев сега затоа што врзува вода?? што ке ми е вода во период кога пробувам да симнам телесни масти и да ја исфрлам водата??
viksamkd
Junior Boarder
Posts: 30
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#28349
Re:Ishrana 6 Years, 1 Month ago Karma: 24
Nekolku promeni sto bi mozel da gi primenis (ima mnogu) :

Zameni gi prostite JH so kafeav oriz ili oves. Prosti JH, posle trening ili malku nautro.
Glutamin pred treninot na utro, ne posle nego - nemas nikakva hrana.
Vnesi zelencuk vo tekot na denot.
L-karnitin ti treba pred treningot nautro, mozi i posle nego, no ako zemas ednas, podobro pred nego.
Bananata i suvoto grojze sto go jadis pred trenig, jadi go posle trening zaedno so proteinot i kreatinot. Na nivno mesto stavi 100 grama oves, 5-10 grama leneno seme. Ako imas dovolna kolicina na prosti JH so proteinot, vo obrokot posle toa lebot mozi da go zamenis so nesto drugo, ili vnesi i salata vo toj obrok.
mafmaf
Moderator
Posts: 583
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male
The administrator has disabled public write access.
 
#28350
Re:Ishrana 6 Years, 1 Month ago Karma: 0
салатите намерно не ги пишав не дека ги немам вклучено туку мислев се подразбираат.. прашањето ми е коа ке трчам сабајле пред трчањето нес глутамин и карнитин??
viksamkd
Junior Boarder
Posts: 30
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#28351
Re:Ishrana 6 Years, 1 Month ago Karma: 0
и да не дојде до забуна.. тоа во 10:30 што е л карнитинот тоа е муслито такво има некој нови со л-карнитин не дека означува доза карнитин туку такво е муслито:)
viksamkd
Junior Boarder
Posts: 30
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#28352
Re:Ishrana 6 Years, 1 Month ago Karma: 24
viksamkd wrote:
салатите намерно не ги пишав не дека ги немам вклучено туку мислев се подразбираат.. прашањето ми е коа ке трчам сабајле пред трчањето нес глутамин и карнитин??

Da
mafmaf
Moderator
Posts: 583
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male
Last Edit: 2012/03/18 16:16 By mafmaf.
The administrator has disabled public write access.
 
#28355
Re:Ishrana 6 Years, 1 Month ago Karma: 0
незнам дали ти има стигнато ке ти пишам и тука.. значи ке те замолам кога имаш време не е хитно 2-3 дена,недела кога ке можеш истиов овој план со таа храна(мали измени може нормално) и тие суплементи да ми го "средиш" на некој начин односно да го напишеш исто како јас само поточно.. секако ако можеш и имаш време, ако не здрави и живи да сме
viksamkd
Junior Boarder
Posts: 30
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#28357
Re:Ishrana 6 Years, 1 Month ago Karma: 24
So malku promeni, bez broenje na kalorii, grub izgled :

08:30 Будење + црно кафе(нес јако без шекер), glutamin, l-karnitin
09:00 HIIT тренинг кардио од 40 мин
10:00 Л-Карнитин мусли во вода + (3)4 јајца + 2 belki , Кре Алкалин
12:30 100гр туна + 50г варена пченка + 50г бадеми + salata
15:00 200г стек + 100г kafeav ориз + salata
16:30 Доза л-карнитин + глутамин
17:00 Тренинг - За време на тренинг BCAA
18:00 Доза веј + Кре Алкалин + 1 банана + 50г суво грозје
18:30 100г стек + oves(ili musli)
20:30 2 лажички путер од кикиритки (mnogu podobar izbor e 30-50 grama orevi)
22:30 Доза веј + tuka mozi puter ili nekakvi omega masti.
--:-- Ako se razbudis vo spienjeto, 5-10 grama glutamin
mafmaf
Moderator
Posts: 583
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male
The administrator has disabled public write access.
 
#28358
Re:Ishrana 6 Years, 1 Month ago Karma: 0
нели е малце рано во 10 час да јадам ако од 9:00 до 9:40 одприлика трчам.. нели треба саат време телото да не внесе ништо зашто уште топи масти?
viksamkd
Junior Boarder
Posts: 30
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
Go to topPage: 123
Moderators: 1van, mafmaf

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             


   

     


  


 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда