Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?
Go to bottomPage: 1
TOPIC: Zdravo!!!
Zdravo!!! 7 Years, 3 Months ago Karma: 0
Вака сеа,имам едно прашање до вас.Дали би можеле да ми препорачате некоја диета или шема на исхрана за губење од прилика 8кг.Вежбам 6 пати неделно кардио тренинг.Исхраната во еден ден ми се состои доручек житарици со јогурт,ручек месо а вечера избегавам.Сега имам 94 кг а сакам да стигнам некаде до 88 па да почнам со тегови.Би ви бил многу благодарен кога би ми помогнале
Nasteski
Fresh Boarder
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.

Re:Zdravo!!! 7 Years, 3 Months ago Karma: 15
Nasteski wrote:
Вака сеа,имам едно прашање до вас.Дали би можеле да ми препорачате некоја диета или шема на исхрана за губење од прилика 8кг.Вежбам 6 пати неделно кардио тренинг.Исхраната во еден ден ми се состои доручек житарици со јогурт,ручек месо а вечера избегавам.Сега имам 94 кг а сакам да стигнам некаде до 88 па да почнам со тегови.Би ви бил многу благодарен кога би ми помогнале

Prvo dobredojde

Najprvin pocni da vezbas i so tegovi a kardioto pravigo posle tezinskiot trening vo traenje 30-40 min. Zitarici so jogurt???? kolku g?, Meso??? kakvo, kolku i kako podgotveno???. Vecera izbegavas sto znaci deka imas dva obroka na den i spored toa bazalniot metabolizam ti e usporen i potesko gubis kg.
Probaj da go zabrzas metabolizmot so toa sto ke go zgolemis brojot na obroci od 2 na 5 rasporedeni vo tekot na denot na sekoi 3-4 saati.
Eveti sega eden primer kako treba da ti izgleda eden dneven jelovnik

1. 4 jajca (3 belki i edno cello) vareni

2. 3 parcinja crn leb + 250 g stek (varen, pecen) + salata

3. 250 g stek + salata

4. edna konzerva tuna vo voda + salata + 2 parcinja crn leb

5. 1-2 konzervi tuna vo voda
Antonio_Andonoski
ВИП
graphgraph

Re:Zdravo!!! 7 Years, 3 Months ago Karma: 9
И мене исто ме советуваше Антони и има резултати,воглавно се што треба да знаеш го имаш на форумот,прочитај малку низ темите...мој совет ти е исто,не слушај и читај се што ќе видиш на интернет на ХЕРКУЛЕС има квалитетна информација за сите области.
Sebastijan
Administrator
graphgraph

Re:Zdravo!!! 6 Years, 11 Months ago Karma: 0
Zdravo .. bi sakal da ve zamolam da mi preporacate nekoj nacin na ishrana i na vezbanje .. do sea nemam vezbano .. imam 17 god .. visok sum 180 a tezok okolu 83kg .. imam malce salce kaj stomakot i na polovinata odnosno spoljeri .. tie mn me nerviraat i sakam da gi simnam pa bi sakal da znam kako !! Vi blagodaram
nikolovv
Fresh Boarder
graphgraph

Go to topPage: 1
Moderators: 1van, mafmaf

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда