Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?
Go to bottomPage: 1
TOPIC: Zdravo!!!
#19766
Zdravo!!! 7 Years, 6 Months ago Karma: 0
Вака сеа,имам едно прашање до вас.Дали би можеле да ми препорачате некоја диета или шема на исхрана за губење од прилика 8кг.Вежбам 6 пати неделно кардио тренинг.Исхраната во еден ден ми се состои доручек житарици со јогурт,ручек месо а вечера избегавам.Сега имам 94 кг а сакам да стигнам некаде до 88 па да почнам со тегови.Би ви бил многу благодарен кога би ми помогнале
Nasteski
Fresh Boarder
Posts: 3
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#19776
Re:Zdravo!!! 7 Years, 6 Months ago Karma: 15
Nasteski wrote:
Вака сеа,имам едно прашање до вас.Дали би можеле да ми препорачате некоја диета или шема на исхрана за губење од прилика 8кг.Вежбам 6 пати неделно кардио тренинг.Исхраната во еден ден ми се состои доручек житарици со јогурт,ручек месо а вечера избегавам.Сега имам 94 кг а сакам да стигнам некаде до 88 па да почнам со тегови.Би ви бил многу благодарен кога би ми помогнале


Prvo dobredojde

Najprvin pocni da vezbas i so tegovi a kardioto pravigo posle tezinskiot trening vo traenje 30-40 min. Zitarici so jogurt???? kolku g?, Meso??? kakvo, kolku i kako podgotveno???. Vecera izbegavas sto znaci deka imas dva obroka na den i spored toa bazalniot metabolizam ti e usporen i potesko gubis kg.
Probaj da go zabrzas metabolizmot so toa sto ke go zgolemis brojot na obroci od 2 na 5 rasporedeni vo tekot na denot na sekoi 3-4 saati.
Eveti sega eden primer kako treba da ti izgleda eden dneven jelovnik


1. 4 jajca (3 belki i edno cello) vareni

2. 3 parcinja crn leb + 250 g stek (varen, pecen) + salata

3. 250 g stek + salata

4. edna konzerva tuna vo voda + salata + 2 parcinja crn leb

5. 1-2 konzervi tuna vo voda
Antonio_Andonoski
ВИП
Posts: 614
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#19785
Re:Zdravo!!! 7 Years, 6 Months ago Karma: 9
И мене исто ме советуваше Антони и има резултати,воглавно се што треба да знаеш го имаш на форумот,прочитај малку низ темите...мој совет ти е исто,не слушај и читај се што ќе видиш на интернет на ХЕРКУЛЕС има квалитетна информација за сите области.
Sebastijan
Administrator
Posts: 2014
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male
The administrator has disabled public write access.
 
#22217
Re:Zdravo!!! 7 Years, 2 Months ago Karma: 0
Zdravo .. bi sakal da ve zamolam da mi preporacate nekoj nacin na ishrana i na vezbanje .. do sea nemam vezbano .. imam 17 god .. visok sum 180 a tezok okolu 83kg .. imam malce salce kaj stomakot i na polovinata odnosno spoljeri .. tie mn me nerviraat i sakam da gi simnam pa bi sakal da znam kako !! Vi blagodaram
nikolovv
Fresh Boarder
Posts: 1
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
Go to topPage: 1
Moderators: 1van, mafmaf

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             


   

     


  


 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда