Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?
Go to bottomPage: 1
TOPIC: Дали е OK диеатава ?
#17367
Дали е OK диеатава ? 7 Years, 9 Months ago Karma: 1
Здраво на сите . Во моментов диетата ми се состои од : една доза веј , кафе со полавина лажиче шекер,
Поручек снегулки од соја млеко со мала масленост и половина лажица мед.

Ручек: Лосос, Ослич , пилешки гради , пилешки стек, секој ден различно не повеќе од 200 грама, додавм едно парче сланина и едно парче диателен леб, Амино киселини пред тренинг, исто после тренинг,

Вечера Туна 100 грама и нешто пилешко по некогаш. Пред спиејне Веј со вода.

Диетава сам си ја направив незнам колку е ок али гледам дека делува .
Целта ми е да ги стопам масните наслаги а да не изгубам од масата.

Поздрав
Only Man
Со ум, не со сила.
Senior Boarder
Posts: 50
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male Location: Прилеп
The administrator has disabled public write access.
 
#17385
Re: Дали е OK диеатава ? 7 Years, 9 Months ago Karma: 3
brat mislam deka imam kompententnost da ti dadam svoe mislenje za dietava, kakao prvo ne e dieta samo rucek i vecera jas licno jadam po 6 do 7 pati vo denot a ako ne sakas da gubis masa togas namesto 300 gr meso pilesko ili bilo sto zgolemi do 600 gr na tri pati plus vmetni i nekolku jajca vareni i oriz ili oves a slaninata ostavija za drugarite ))))))))
vlav
Gold Boarder
Posts: 216
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male Location: Resen
The administrator has disabled public write access.
 
#17386
Re: Дали е OK диеатава ? 7 Years, 9 Months ago Karma: 1
Фала Фала брат битно ми е да ми даде совет cekoj што знае. Значи во умов мој (а нема многу во него )ми беше замислата со два пати на ден амино и двапати на ден веј да заменам барем 3 оброци незнам колку е тоа добро али малку по малку функционира. Сланина јадам многу малку танко парче, за да внесам малку масти колку без ич да не биде организмот. Јајца ке додам е тоа е ок 5 за почеток после ке зголемам. За оризот не знам уште мисалм дека е рано пошто има многу јаглен хидрати и јас се држам на 100 од прилика. Поздрав
Only Man
Со ум, не со сила.
Senior Boarder
Posts: 50
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male Location: Прилеп
Last Edit: 2010/06/29 15:38 By Only Man.
The administrator has disabled public write access.
 
#17397
Re:Дали е OK диеатава ? 7 Years, 9 Months ago Karma: 9
И јас мислам дека без ич масти неможе,добра замена се ореви,бадеми,лешници,габи...чат пат добро е и тоа да се конзумира.И нормално покрај се ова салати,мешани зеленчуци.Другото мислам дека е во ред
Sebastijan
Administrator
Posts: 2014
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male
The administrator has disabled public write access.
 
#17401
Re:Дали е OK диеатава ? 7 Years, 9 Months ago Karma: 1
Ок Ок ако им а уштте нешто припишете Поздрав
Only Man
Со ум, не со сила.
Senior Boarder
Posts: 50
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male Location: Прилеп
The administrator has disabled public write access.
 
#17402
Re:Дали е OK диеатава ? 7 Years, 9 Months ago Karma: 9
Па да не се правам тука нај нај мислам дека и шефот ќе се сложи со мене,не гледај нагло да стопиш се,значи полека,оти цел ќе бидеш стрии после,па ќе треба да ги избелуваш...
исхраната ти е супер,може малку повеќе бело месо(стек,риба)како што ти кажаа,200 грама стек се дневни потреби за нормална единка која не се отеретува со вежби...али ти и риба имаш+готов протеин...се зависи од целта која ја имаш,сам ќе си откриеш што ти одговара во исхрана а што не со тек на време.Што помалку сладоледи,сендвичи тоа сите знаеме
Sebastijan
Administrator
Posts: 2014
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male
The administrator has disabled public write access.
 
#17406
Re:Дали е OK диеатава ? 7 Years, 9 Months ago Karma: 1
Ок значи го чекаме уште шефот да потврди и APPROVED ?:d
Only Man
Со ум, не со сила.
Senior Boarder
Posts: 50
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male Location: Прилеп
The administrator has disabled public write access.
 
#17416
Re:Дали е OK диеатава ? 7 Years, 9 Months ago Karma: 1
Ајде шефе благосовија ја диетава и да си јадам рајат ако треба додај одземи нешто
Only Man
Со ум, не со сила.
Senior Boarder
Posts: 50
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male Location: Прилеп
The administrator has disabled public write access.
 
#17468
Re:Дали е OK диеатава ? 7 Years, 9 Months ago Karma: 9
Sefe be
Sebastijan
Administrator
Posts: 2014
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male
The administrator has disabled public write access.
 
Go to topPage: 1
Moderators: 1van, mafmaf

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             


   

     


  


 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда