Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?
Go to bottomPage: 1
TOPIC: Сити а Вити
#14552
Сити а Вити 8 Years, 1 Month ago Karma: 0
Есента е вистинско време да се ослободите од најчестите дилеми и грешки во исхраната.Дознајте што треба да направите за да се ослободите од предрасудите и утопистичките стратегии на маста. Мрсната храна не создава чувство на ситост ...
www.gladijatori.com
Суплементи и опрема за фитнес центри
Fresh Boarder
Posts: 3
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male gladijatorim GLADIJATORI shop@gladijatori.com Location: Bitola Birthday: 01/01
Last Edit: 2010/03/10 09:46 By Ѓороски.
The administrator has disabled public write access.
Ексклузивен претставник за Македонија на: Optimum Nutrition, Universal Nutrition, Big-Zone, Pumpfood, GR Pro Sport и Legal Power!
 
#14557
Re:Сити а Вити 8 Years, 1 Month ago Karma: 9
Моја пријателка држи продавница за здрава храна,веќе две ипол години.На почеток немаше многу промет,купувачи и беа постра генерација на луѓе,во последно време бизнисот и цвета,кога и да поминам ред се чека,прави поголеми нарачки,може да се најде се и сешто.Јас за некои 800ден имам цел месец житарки за појадок,извор на сложени ЈХ,лебот сосема го исклучив од исхрана,поретко земам само р“жен и црн.Некако свеста за здравјето се зголемува кај обичниот граѓанин,без разлика на возраста повеќе од било кога.

За масти се согласувам дека не заситуваат до толку како што се мисли,сепак телото неможе да функционира без нив.Ако изворот е квалитетен(омега3,6-риба или риб,масло,скоро сите од цедено семе-сончогледово,маслиново,бадемово,ленено...треба да ги има.Постои една насока во нитриционизмот каде според подрачјето и климата се формира најправилен режим на исхрана,нормално дека еден еским има повеќе потреба од масти за разлика од нас медитеранците.
Многу е опширно за дискусија,исхраната е само делче од сложувалката,а што е со алкохолот,цигарите,краткиот сон...цело е кога има се.
Sebastijan
Administrator
Posts: 2014
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male
The administrator has disabled public write access.
 
Go to topPage: 1
Moderators: 1van, mafmaf

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             


   

     


  


 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда