Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?
Go to bottomPage: 1
TOPIC: Житарки за појадок
#14370
Житарки за појадок 8 Years, 1 Month ago Karma: 9
Во топикот нема ни една тема,незнаев кај да вметнам,па решив да отворам нова.
Вака значи изгледа мојот појадок.Почнувам со овошје,сезонско,во случајот банана зошто периодов стално ги имам дома,киви,јаболки,на лето праски,кајсии,капина,малина...есен круши...
Две чаши вода задолжително веднаш по будење+вит Б и Ц таблета,повремено и шумеча магнез,селен,калц,вит.Е...
Житарките по мое си ги мешам,правам микс од експандиран рж,пченица,ориз+две лажички соини зрна+мусли фит&актив+овесни снежинки+2 лаж.соја млеко во прав+чоколадни мусли со банана за вкус.Додавам и пченични никулци 1 каф.лаж+ленено семе кога имам.Ги наквасувам со обично млеко,некогаш и јогурт.Тоа е воглавно до 12ч на пладне кога земам нешто попротеинско т.е месно,инаку јадам четири-пет пати на ден.
Прашање-
Дали е добро или од ова мускул не се прави?
Sebastijan
Administrator
Posts: 2014
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male
The administrator has disabled public write access.
 
#14372
Re:Житарки за појадок 8 Years, 1 Month ago Karma: 1
на ова све додај една дозерка Whey протеин или ако не користиш суплементи, неколку јајца изеди
i.ars
Platinum Boarder
Posts: 353
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#14373
Re:Житарки за појадок 8 Years, 1 Month ago Karma: 150
Јак потпис, Себо.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#14374
Re:Житарки за појадок 8 Years, 1 Month ago Karma: 9
ЦЦЦ...шефе а нешто коментарче кратко за житарици насабјале како оброк да дадеш?
Еве ти страна тука го правев може кој сака да си направи
ЛИНК
i.ars има нешто протеин и во овој оброк,вака сум доста време со појадок со оглед дека дома ретко се готви,секој за себе.Количината на протеин зависи од напорот на тренингот,потрошена енергија,кај мене сеуште не е толку напреден и напорен за да биде на билдерска шема и потреби.
А Whey обавезно ќе земам,од тие прашкаси што се,видов дека го има и во течна форма,како готов шејк.Незнам досега секој различно ми кажува,ама сите ми рекле дека без готов протеин нема квалитетен мускул.Остатокот од денот инаку дали ручек,вечера имам протеин во оброци од месна храна(туна,стек ама не секој ден,чисто месо кртина,јајца,соја шницли,урда,кашкавал...)

А овај
Sebastijan
Administrator
Posts: 2014
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male
Last Edit: 2010/03/06 22:44 By Sebastijan.
The administrator has disabled public write access.
 
#14377
Re:Житарки за појадок 8 Years, 1 Month ago Karma: 150
Срча се. Само уште да успееш да ги направиш како линкови.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
Go to topPage: 1
Moderators: 1van, mafmaf

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             


   

     


  


 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда