Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?
Go to bottomPage: 1
TOPIC: Opasna dieta!!!!!
#11219
Opasna dieta!!!!! 8 Years, 3 Months ago Karma: 1
Диеталци без граници
Очајот на луѓето кои сакаат да ослабат отиде до таа крајност, што почнаа да држат крајно бизарна и многу опасна диета. Слабеењето и го препуштаат на намерно внесена – тенија.

Режимот на исхрана е многу едноставен, бидејќи јадат се што ќе посакаат. Тајната не е во количината на намирници или во ограничувањето на калориите, туку во голтањето тенија. Со тоа што овој паразит ги превзема сите калории и хранливи материи, телото почнува да слабее а организмот пропаѓа бидејќи е неухранет.

Додека единствена предност на оваа диета е губењето килограми, листата со негативни ефекти е прилично долга. Овој паразит може да биде смртоносен а неговото отстранување е возможно само со хируршка интервенција.

Откако еднаш ќе излезе од телото, килограмите за кратко време повторно ќе се вратат, бидејќи сите калории ќе најдат ново место за складирање. Експертите предупредуваат дека станува збор за многу опасна диета.
gjurcin
Platinum Boarder
Posts: 848
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
SHENKA KOLKOZOVA
 
#11224
Re:Opasna dieta!!!!! 8 Years, 3 Months ago Karma: 150
Подобро жива сода да се напијат.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11538
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#11228
Re:Opasna dieta!!!!! 8 Years, 3 Months ago Karma: 1
makar da sum 200kila debel ova ne bi go naprail
gjurcin
Platinum Boarder
Posts: 848
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
SHENKA KOLKOZOVA
 
#11243
Re:Opasna dieta!!!!! 8 Years, 3 Months ago Karma: 5
koj saka neka kaze ke mu donesam salmonela od rabota. za 2 nedeli ima manekenski da izgleda ama nema da mrdne od doma
L ninja
A?
Moderator
Posts: 1056
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Female Location: Skopje Birthday: 08/03
The administrator has disabled public write access.
Hot as Ice!!!
 
#11248
Re:Opasna dieta!!!!! 8 Years, 3 Months ago  
100jmenov

The administrator has disabled public write access.
 
#11249
Re:Opasna dieta!!!!! 8 Years, 3 Months ago  
ne mi se veruva ovoa,ne e bas tolku ednostavno(ili nema tolku glupi luge-verojatno)
100jmenov

The administrator has disabled public write access.
 
Go to topPage: 1
Moderators: 1van, mafmaf

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             


   

     


  


 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда