Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?
Go to bottomPage: 12345
TOPIC: Зголемете мускулна маса со есктра протеини
#932
Re:Зголемете мускулна маса со есктра протеини 8 Years, 10 Months ago Karma: 0
gejneri proteini glutamin amino jas kako sto znam mislam deka mozes da koristis bez prekin bidejki toa ti se dodatoci vo ishranata,so niv gi nadopolnuvas proteinskite i kaloriskite dnevni potrebi,i nemas nisto steta od toa,naprotiv toa ti doaga kako najzdrava hrana,bidejki e skoro bez zasiteni masti i holesterol.a inaku za kreatinot mislam deka ne e preporaclivo dolga upotreba ili pogolemi dozi od toa sto treba(najcesto ako e monohidrat 10 grama dnevno) bidejki gi opteretuvas bubrezite.pa mislam deka posle 2-3 meseci upotreba na kreatin dobro e da gi odmoris bubrezite malku,pa posle 2 nedeli ili eden mesec mozes pak da si pies kreatin.
MilaN
Senior Boarder
Posts: 70
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
Izdrzi koga e najtesko.
Goleminata na igracot se gleda na krajot.
 
#934
Re:Зголемете мускулна маса со есктра протеини 8 Years, 10 Months ago Karma: 150
Ivan17 напиша:
samo pod toa proteinski sejk so go imam napisano ne go koristam whey proteinot tuku abb xxl extreme(mass gain) sega dali ke mozam da zemam i whey protein ke mi treba shema kako da gi koristam
Никаде не сум напишал исклучително протеин од сурутка, напротив. Тебе и слични на тебе најповеќе ви одговара покалоричен протеински додаток, како тој што го користиш, отколку само чиста сурутка. Значи тоа што го пиеш, е ОК.
Што се однесува до должина на употреба на додатоците во исхранат, Милан убаво ти напиша, слободно пиј ги доколку си во можност со финансии. Креатинот е убаво да го земаш циклични, 8 недели маскимум ОН и 4 ОФФ
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11539
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#1432
Re:Зголемете мускулна маса со есктра протеини 8 Years, 10 Months ago Karma: 0
Да не отворам нова тема гледам тука се разговара за исхрана па би сакал да ја прикажам и мојата исхрана и каде треба да корегирам

8.15 - туна 145 грама со салата
10.30 - сендвич со стек 150-200 грама
13.00 - исто (тоа ми оброк на работно место и најлесно ми за носење)
15.30 - ручек, различно што приготват моите
17.15 - банана со бадеми или пак протеински шејк со бисквити
18.15 до 19.00 тренинг
19.00 - PWM креатин 5 гр.+ протеини 25 гр. + декстроза 30-40 гр.
20.00 - 3 варени јајца со сирење чаша млеко/јогурт, и една рака бадеми или кикирики
10.30 - протеински шејк со млеко

Вежбам година и пол со прекини а овој режим на исхрана го практикувам послениве 2-3 месеци. Висок 183 тежок 75 кг.
puffy
Junior Boarder
Posts: 35
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Last Edit: 2009/07/01 18:03 By puffy.
The administrator has disabled public write access.
 
#1433
Re:Зголемете мускулна маса со есктра протеини 8 Years, 10 Months ago Karma: 150
puffy напиша:
Да не отворам нова тема гледам тука се разговара за исхрана па би сакал да ја прикажам и мојата исхрана и каде треба да корегирам

8.15 - туна 145 грама со салата
10.30 - сендвич со стек 150-200 грама
13.00 - исто (тоа ми оброк на работно место и најлесно ми за носење)
15.30 - ручек, различно што приготват моите
17.15 - банана со бадеми или пак протеински шејк со бисквити
18.15 до 19.00 тренинг
19.00 - PWM креатин 5 гр.+ протеини 25 гр. + декстроза 30-40 гр.
20.00 - 3 варени јајца со сирење чаша млеко/јогурт, и една рака бадеми или кикирики
10.30 - протеински шејк со млеко

Вежбам година и пол со прекини а овој режим на исхрана го практикувам послениве 2-3 месеци. Висок 183 тежок 75 кг.

Нема проблем, можеш да отвараш колки што сакаш теми.
Но, и овде ќе ти одговориме.
Незнам која е желбата што сакаш да ја постигнеш, но менито кое го напиша овде е слично на моето. А тоа значи, одлично е.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11539
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#1436
Re:Зголемете мускулна маса со есктра протеини 8 Years, 10 Months ago Karma: 0
Па целта ми е да накачам тежина 4-5 кг. Тешко ми оди во накачувањето маса.
Вежбам 3 пати во неделата

понеделник- гради стомачни. За гради 4 вежби со по 4 серии и стомачни 2 вежби со 3 серии
среда- бицепс и грб. За бицепс 3 вежби со 3 серии, грб 4 вежби со 4 серии
петок- рамења и трицепс. Рамења 3 вежби со 3 серии, трицепс 2 вежби со 3 серии.
Нозе не вежбам заради повреда на колено
И уште една чудна работа, десниот бицепс ми е помалце равиен од левиот:huh:
puffy
Junior Boarder
Posts: 35
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#1459
Re:Зголемете мускулна маса со есктра протеини 8 Years, 10 Months ago Karma: 150
Тренингот ти е ок, не е обемен.
Може да измениме нешто малку во исхраната.
Протеинските шејкови да ти бидат гејнери (на тој начин ќе внесеш покалоричен напиток). И оброкот во 17,15 да ти биде шејк и банана.
Сендвичите два, кои ги имаш со стекот, додаи им и парче сирење или кашкавал.
Појадокот, може да го замениш со оброк житарици, а туната да ти биде со салата и еден печен компир за ручек.
И за вечера после тренинг, плус 2 варени јајца.
Па, ќе видиме како ќе оди.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11539
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#1487
Re:Зголемете мускулна маса со есктра протеини 8 Years, 9 Months ago Karma: 0
Фала на одговорот
Поздрав
puffy
Junior Boarder
Posts: 35
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#1575
Re:Зголемете мускулна маса со есктра протеини 8 Years, 9 Months ago Karma: 150
Убаво ќе биде да не известиш како ти оди, дали си задоволен или не, па ќе бараме одговор на прашањата.
Поздрав.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11539
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#1603
Re:Зголемете мускулна маса со есктра протеини 8 Years, 9 Months ago Karma: 20
ВАКА ДА МИ КАЖУВАШЕ МЕНЕ ЌЕ БЕВ ДОСЕГА РАЗВИЕН.
MaStaPe
Moderator
Posts: 6629
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male Location: Скопје Birthday: 11/04
The administrator has disabled public write access.
 
#1606
Re:Зголемете мускулна маса со есктра протеини 8 Years, 9 Months ago Karma: 150
Е ќе беше, да слушаше.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11539
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
Go to topPage: 12345
Moderators: 1van, mafmaf

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             


   

     


  


 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда