Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?
Go to bottomPage: 1234
TOPIC: mojata vonsezona
#9347
Re:mojata vonsezona 8 Years, 4 Months ago Karma: 15
abe so se zamaras pa ti dotolku

do dinstvam na tivok ogin so kromitce i crveno piperce
Antonio_Andonoski
ВИП
Posts: 614
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#9349
Re:mojata vonsezona 8 Years, 4 Months ago Karma: 1
a celo kilo go prais naednas pa posle si go delis na obroci ili koa ke ti doe vreme za jadenje togas go przis
gjurcin
Platinum Boarder
Posts: 848
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
SHENKA KOLKOZOVA
 
#9350
Re:mojata vonsezona 8 Years, 4 Months ago Karma: 15
po pola kilo naednas i si go delam na dva obroci vo tekot na denot
Antonio_Andonoski
ВИП
Posts: 614
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#9352
Re:mojata vonsezona 8 Years, 4 Months ago Karma: 5
Antonio_Andonoski напиша:
po pola kilo naednas i si go delam na dva obroci vo tekot na denot

Јас штедев пари заменувајки еден оброк од стек со пилешки џигер.
исто и јас земав околе 75 ден кг.
Но што е наинтересно кај џигерот !
1. многу брзо го прејадуваш и за една недела ти се повраќа кога го видеш сервиран на масата. Kај мене не е проблем тоа затоа што не ми е битен вкусот , битна ми е вредноста
2.Овде е големиот проблем ! Една паќетка џигер е 1 кг но кога се одмрзне и кога го свареш испадне околе 600 гр (ова ви го гарантирам 3-4 паќетки ги проверував и секогаш истиот резултат ...
3. Во 100 гр џигер има околе 18 гр протеин (значи Антонио , имаш грешка во табелата )
е сега кога направеш математика на сето ова испадне дека со стекот имаат иста цена а можеби и стекот да е малку поевтин . Така да најдобра варијанта е стек .
Пробав да заштедам вака но за жал не бива само изгубеш повеќе време трудејќи се да заштедиш
Е сега можам да ви гарантирам 100% заштеда !
наместо еден оброк стек, заменете го со соја , јас имам зелено светло од главниот и ми е дозволено.
го користам како вечера на овој начин :
Соини трошки, 50 гр - се варат околе 10 мин и се цедат и се ПОСОЛУВААТ ( значи ако нема сол вкусот е никаков), потоа интегрално лебче ситно поделено на парченца се меша со сојата во длабока чиниичка и за на крај 300 грама кисело млекце или јогуртче се додава и се меша.резултатот е следен ! не се забележува дека има соја во ова јадење ! исто како да си јадел само кисело млеко и лебче.
ДОБАР АПЕТИТ Во ова имате 25 гр протеин од соја и 10 гр протеин од млеко ! што значи вкупно 35 гр микс протеин од млеко и соја.
Едно паќетче соини трошки е 18 денара а се користе за 3 вакви оброка, па сега рачунајте дали има заштеда
Baze
Platinum Boarder
Posts: 992
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male mr.baze18 baze_bilderceto@hotmail.com Location: Штип Birthday: 12/08
The administrator has disabled public write access.
Германските суплементи Best-body nutrition одсега достапни за нарачка и во Штип !!!
Телефони: 078-313-917 ; 071-314-917
Поздрав
Баже Јорданов
www.best-body-nutrition.com
/BBN_banner_quality.jpg[/img]
 
#9357
Re:mojata vonsezona 8 Years, 4 Months ago Karma: 5
Na rabota ni davaa nekoi bonovi od mesari bla bla.....majka mi jadnata usovrsi da pece stek na skara (sekoj den)...i momentalno u zaliha iam 5 kg stek vo dlaboko mi se stuzi od stekovi
L ninja
A?
Moderator
Posts: 1056
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Female Location: Skopje Birthday: 08/03
The administrator has disabled public write access.
Hot as Ice!!!
 
#9358
Re:mojata vonsezona 8 Years, 4 Months ago  
Aman be?!
100jmenov

The administrator has disabled public write access.
 
#9360
Re:mojata vonsezona 8 Years, 4 Months ago Karma: 5
L ninja напиша:
Na rabota ni davaa nekoi bonovi od mesari bla bla.....majka mi jadnata usovrsi da pece stek na skara (sekoj den)...i momentalno u zaliha iam 5 kg stek vo dlaboko mi se stuzi od stekovi

Ако ти се стужи од стекови па може тоа залихата да ја пратеш во штип
Мене ми е стекот исто како вода , можам да го јадам секој ден бес да ми се стужи
Baze
Platinum Boarder
Posts: 992
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male mr.baze18 baze_bilderceto@hotmail.com Location: Штип Birthday: 12/08
The administrator has disabled public write access.
Германските суплементи Best-body nutrition одсега достапни за нарачка и во Штип !!!
Телефони: 078-313-917 ; 071-314-917
Поздрав
Баже Јорданов
www.best-body-nutrition.com
/BBN_banner_quality.jpg[/img]
 
#9371
Re:mojata vonsezona 8 Years, 4 Months ago Karma: 5
100jmenov напиша:
Aman be?!
brzo se trosi


Baze rado bi ti ja pratila i bi go zamenila za Snikers, ama posle ke ne mozam da si pariram so zgodni maski


moze samo da ve viknam na stek
L ninja
A?
Moderator
Posts: 1056
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Female Location: Skopje Birthday: 08/03
Last Edit: 2009/12/01 14:30 By L ninja.
The administrator has disabled public write access.
Hot as Ice!!!
 
#9396
Re:mojata vonsezona 8 Years, 4 Months ago Karma: 5
L ninja напиша:
100jmenov напиша:
Aman be?!
brzo se trosi


Baze rado bi ti ja pratila i bi go zamenila za Snikers, ama posle ke ne mozam da si pariram so zgodni maski


moze samo da ve viknam na stekхехе , може не е лоша идеата
Baze
Platinum Boarder
Posts: 992
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male mr.baze18 baze_bilderceto@hotmail.com Location: Штип Birthday: 12/08
The administrator has disabled public write access.
Германските суплементи Best-body nutrition одсега достапни за нарачка и во Штип !!!
Телефони: 078-313-917 ; 071-314-917
Поздрав
Баже Јорданов
www.best-body-nutrition.com
/BBN_banner_quality.jpg[/img]
 
#17119
Re:mojata vonsezona 7 Years, 10 Months ago Karma: 0
Лошо е тоа што брзо ке го прејадеш, т.е не е баш вкусен.
А тоа што од 1кг станува 600г може, ама пресметките се на 100г СВЕЖ џигер www.nutritiondata.com/facts/poultry-products/666/2 па нормално при готвење се испарува голема количина на вода, а протеинот нема крила да летне. И мора да се запази дека џигерот има МЕГА дози на некои витамини и минерали, а за стекот знаеме дека е чист и слаб е со витамини и минерали па и масти. погледнете на погорниот линк.
А ова со соја топчињава ти е ептен добра идеја. Познавам луѓе што слабо стојат со пари во моментот, а желбата голема па 60% протеинот го внесуваат од соја. Само ептен е гадна на вкус. А тоа дека намалувала тестостерон слушајте ако немате друга работа. Такви митови се шират од страна на произведувачи на млеко и месо, бидејќи се намалува за некој процент нивната продажба.
И да напоменам за аминокиселинскиот распоред на овие (Amino acid score): Стек 136, Џигер 149, Соја 118, Казеин(урда, млеко, сирење, казеин прашок) 159, Whey 150 па нагоре(зависи кои)Пченица(леб,брашно)50, Леќа 93, итн. Значи све што е над 100 врши работа , но се знае повеќе БЦАА толку подобро. Или може комбинација од храни кои се под 100 па да постигнеш некоја комплетност, ама кој би се замарал толку.. Како што гледате џигерот е побогат во есенцијаните BCAA од стекот што е уште една предност. Добро е да се смени малце, не иде само стек, ќе ни израсне во стомак
Ronnie
Fresh Boarder
Posts: 19
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
Go to topPage: 1234
Moderators: 1van, mafmaf

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             


   

     


  


 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда