Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?
Go to bottomPage: 1
TOPIC: Ishrana
#36035
Ishrana 3 Years, 9 Months ago Karma: 0
Visok sum 180cm i 84kg imam,momentalno sum na masa,sakam da kacam do 95kg,pa posle so definicija 88-90kg.Momentalno po sto sum na masa,a sakam toa da bide cista muskulna masa i za taa cel sekojdnevno konzumiram 200gr jaglehidrati, okolu 160-170 gr proteini i okolu 30gr masti.Prasanjeto mi e dali za momentalnata moja cel kolicinata na jeglehidrati e vo red,bidejki mislam deka kolicinata na proteini sto ja konzumiram e dovolna za pokacuvanje na muskulna masa ili pak za pokacuvanje na muskulna masa e potrebno da konzumiram 4 gr jaglehidrati na kg? Odnapred Vi blagodaram
BARSA
Junior Boarder
Posts: 27
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
#36036
Re:Ishrana 3 Years, 9 Months ago Karma: 150
BARSA wrote:
Visok sum 180cm i 84kg imam,momentalno sum na masa,sakam da kacam do 95kg,pa posle so definicija 88-90kg.Momentalno po sto sum na masa,a sakam toa da bide cista muskulna masa i za taa cel sekojdnevno konzumiram 200gr jaglehidrati, okolu 160-170 gr proteini i okolu 30gr masti.Prasanjeto mi e dali za momentalnata moja cel kolicinata na jeglehidrati e vo red,bidejki mislam deka kolicinata na proteini sto ja konzumiram e dovolna za pokacuvanje na muskulna masa ili pak za pokacuvanje na muskulna masa e potrebno da konzumiram 4 gr jaglehidrati na kg? Odnapred Vi blagodaram

Многу тешко ќе ти оди со посакуваната ЧИСТА мускулна маса, а најмногу грешите кога однапред посакувате дефиниција на зацртана телесна тежина. Можете тоа да го планирате само во случај да сте веќе активен спортист.
Што се однесува до внесот на ЈХ, според мене тој е мал доколку желбата е зголемување на мускулната маса. Колкав би бил внесот на ЈХ, зависи од стажот и степенот на развој кој во моментов го имаш, како и начинот на живеење и трнинг.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11539
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
Go to topPage: 1
Moderators: 1van, mafmaf

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             


   

     


  


 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда