Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?
Go to bottomPage: 1
TOPIC: Бројки, бројки, бројки...
#32548
Бројки, бројки, бројки... 5 Years ago  
Епа вака, ај некој од поискусните доколку не му е тешко да ми каже колку протини, јх, масти и калории треба да внесувам дневно. Висок 190, 64 кг.

Се обидов неколку пати со онлајн калкулатори, но секаде ми кажува различно. И доколку според мојава тежина и активности треба да внесам околу 3.300 калории, колку треба да биде плусот (200 или 500 плус калории) за качување на мускулна маса. И некоја идеја околу исхраната поделена во 5 оброци (и сите тие оброци да имаат соодветни вредности колку што му е потребен на мојот организам).

Ви благодарам однапред, ептен би ми значела секаква помош.

Значи спремен сум да го променам начинот на мојот живот и обликот на телото.

Поздрав.
macbeth

The administrator has disabled public write access.
 
#32561
Re:Бројки, бројки, бројки... 5 Years ago Karma: 2
macbeth wrote:
Епа вака, ај некој од поискусните доколку не му е тешко да ми каже колку протини, јх, масти и калории треба да внесувам дневно. Висок 190, 64 кг.

Се обидов неколку пати со онлајн калкулатори, но секаде ми кажува различно. И доколку според мојава тежина и активности треба да внесам околу 3.300 калории, колку треба да биде плусот (200 или 500 плус калории) за качување на мускулна маса. И некоја идеја околу исхраната поделена во 5 оброци (и сите тие оброци да имаат соодветни вредности колку што му е потребен на мојот организам).

Ви благодарам однапред, ептен би ми значела секаква помош.

Значи спремен сум да го променам начинот на мојот живот и обликот на телото.

Поздрав.

Uhuuuu ti batka treba da jadesh, jadesh, jadesh......
Terminator
Expert Boarder
Posts: 146
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.
 
Go to topPage: 1
Moderators: 1van, mafmaf

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             


   

     


  


 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда