Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?
Go to bottomPage: 1
TOPIC: Бројки, бројки, бројки...
Бројки, бројки, бројки... 5 Years ago  
Епа вака, ај некој од поискусните доколку не му е тешко да ми каже колку протини, јх, масти и калории треба да внесувам дневно. Висок 190, 64 кг.

Се обидов неколку пати со онлајн калкулатори, но секаде ми кажува различно. И доколку според мојава тежина и активности треба да внесам околу 3.300 калории, колку треба да биде плусот (200 или 500 плус калории) за качување на мускулна маса. И некоја идеја околу исхраната поделена во 5 оброци (и сите тие оброци да имаат соодветни вредности колку што му е потребен на мојот организам).

Ви благодарам однапред, ептен би ми значела секаква помош.

Значи спремен сум да го променам начинот на мојот живот и обликот на телото.

Поздрав.
macbeth

The administrator has disabled public write access.

Re:Бројки, бројки, бројки... 5 Years ago Karma: 2
macbeth wrote:
Епа вака, ај некој од поискусните доколку не му е тешко да ми каже колку протини, јх, масти и калории треба да внесувам дневно. Висок 190, 64 кг.

Се обидов неколку пати со онлајн калкулатори, но секаде ми кажува различно. И доколку според мојава тежина и активности треба да внесам околу 3.300 калории, колку треба да биде плусот (200 или 500 плус калории) за качување на мускулна маса. И некоја идеја околу исхраната поделена во 5 оброци (и сите тие оброци да имаат соодветни вредности колку што му е потребен на мојот организам).

Ви благодарам однапред, ептен би ми значела секаква помош.

Значи спремен сум да го променам начинот на мојот живот и обликот на телото.

Поздрав.

Uhuuuu ti batka treba da jadesh, jadesh, jadesh......
Terminator
Expert Boarder
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
The administrator has disabled public write access.

Go to topPage: 1
Moderators: 1van, mafmaf

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда