Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?
Go to bottomPage: 12
TOPIC: Телесна, мускулна маса
#27555
Телесна, мускулна маса 6 Years, 3 Months ago Karma: 2
Здраво,

Вежбав 7-8 месеци активно и имав резултати во дефиниција на телото. потоа прекинав и 3 месеци поради повреди, сеа се враќам имат 1 месец кај што вежбам сакам да ставам маса на рацете,пошто ми се запоставени имам резултати на гради, грб, но не ми се развиваат рацете инаку јадам 7-8 белки на ден со 3-4 жолчки, туна со тестенини, месо 200гр минимум(свинско или стек),до 1л млеко, 2л вода минимум, салати и слично и осеќам сало ми се таложи околу стомакот ("спојлерите").
Избегнувам благо, сол и слично. Дур не тренирав 3 месеци јадев се и бев без физичка активност. И тогаш ги направив "спојлерите".
Тренирам според оваа програма:

-вторник
гради
трицепс
стомак
-четврток
грб
бицепс
стомак
подлактица
-сабота
рамо
стомак

Не се имам мерено сега побрзо но тежок сум од 73кг до 77кг. и висок сум 184цм

Некои совети?
DarkoG
Never give up!
Senior Boarder
Posts: 45
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male
Last Edit: 2012/01/21 17:51 By DarkoG.
The administrator has disabled public write access.
Never give up, never surrender!
 
#27561
Re: Телесна, мускулна маса 6 Years, 3 Months ago Karma: 150
Исто како кај доктор, ќе треба да кажеш што те "боли", за да дојдеме до дијагноза и начин на лекување. О тоа што го имаш погоре напишано, спојлерите би требало да ги имаш добиено во периодот кога си лежел дома и одмарал 3 месеци. Види како ќе ти оди со програмов, па ако запнеш некаде ќе помагаме.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11539
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#27565
Re: Телесна, мускулна маса 6 Years, 3 Months ago Karma: 2
Ѓороски wrote:
Исто како кај доктор, ќе треба да кажеш што те "боли", за да дојдеме до дијагноза и начин на лекување. О тоа што го имаш погоре напишано, спојлерите би требало да ги имаш добиено во периодот кога си лежел дома и одмарал 3 месеци. Види како ќе ти оди со програмов, па ако запнеш некаде ќе помагаме.


Ќе вежбам според програмата и ќе правам кардио после тренинг по 20-30 мин или во слободни денови, фала г-дин Ѓорески
DarkoG
Never give up!
Senior Boarder
Posts: 45
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male
The administrator has disabled public write access.
Never give up, never surrender!
 
#27572
Re:Телесна, мускулна маса 6 Years, 3 Months ago Karma: 2
Еве ја исхраната сега за сега во периодот на втора смена и прва смена сметам - училиште. Суплементација немам но за неколку месеци ќе почнам. тренингот ми е 3 пати неделно(вторник,четврток,сабота) во погорниот пост пишав, сакам да постигнам маса на рацете најмногу и спојлерите има да летаат пијам по 2-3л вода зависи. и после тренинг ќе правам кардио, а од пролет во слободни денови кардио.Смената ми се менува на секој 2 недели, од утре 2ра смена.
DarkoG
Never give up!
Senior Boarder
Posts: 45
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male
Last Edit: 2012/01/22 21:07 By DarkoG.
The administrator has disabled public write access.
Never give up, never surrender!
 
#27578
Re:Телесна, мускулна маса 6 Years, 3 Months ago Karma: 150
2-ра смена.

Оброците каде имаш јајца, подобро е да бидат 5 цели.
Сувото грозје не пред, туку веднаш после тренинг.
Кога ке имаш мпжност за суплементација, купи си протеински додаток које ќе го пиеш пред и по тренинг.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11539
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#27589
Re:Телесна, мускулна маса 6 Years, 3 Months ago Karma: 2
Ѓороски wrote:
2-ра смена.

Оброците каде имаш јајца, подобро е да бидат 5 цели.
Сувото грозје не пред, туку веднаш после тренинг.
Кога ке имаш мпжност за суплементација, купи си протеински додаток које ќе го пиеш пред и по тренинг.


фала многу шефе
DarkoG
Never give up!
Senior Boarder
Posts: 45
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male
The administrator has disabled public write access.
Never give up, never surrender!
 
#27833
Re:Телесна, мускулна маса 6 Years, 2 Months ago Karma: 2
Само да потврда, со овој режим имат резултати. на секој 20 дена. поголем и поголем. 1 и 20тина дена кај што вежбам, имам 17 години. со суплеметација почнувам наскоро. поздрав
DarkoG
Never give up!
Senior Boarder
Posts: 45
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male
The administrator has disabled public write access.
Never give up, never surrender!
 
#27834
Re:Телесна, мускулна маса 6 Years, 2 Months ago Karma: 150
Само напред. Времето е голем фактор во овој спорт.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11539
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#27967
Re:Телесна, мускулна маса 6 Years, 1 Month ago Karma: 2еве за месец и 25 дена гледам огромни разлики незнам дали качив масно ткиво или мускул (Мутирав) сеа малце направив измени скоро го зголемив стекот на училипше на 400гр во два оброци со по две кришки леб на 200гр стек и јадам цели 10 јајаца во два оброци со по 5-6 кришки леб вкупно (1.5цм) и 500мл млеко во ден. другото си е исто од погоре макарони околу 300гр и туна. редовни оброци и без испуштен тренинг.
DarkoG
Never give up!
Senior Boarder
Posts: 45
graphgraph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male
Last Edit: 2012/02/27 01:52 By DarkoG.
The administrator has disabled public write access.
Never give up, never surrender!
 
#27971
Re:Телесна, мускулна маса 6 Years, 1 Month ago Karma: 150
Како основа за почеток, трупот изгледа солидно крупно, само рачињата заостануваат во старт.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11539
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
Go to topPage: 12
Moderators: 1van, mafmaf

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             


   

     


  


 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда