Добродојде, Гостин
Ве молиме Најавете се или Регистрирајте се.    Ја заборавивте лозинката?
Go to bottomPage: 1
TOPIC: Пример за тинејч мени
#25874
Пример за тинејч мени 6 Years, 6 Months ago Karma: 150
Пример
Бодибилдинг Исхрана за тинејџери (Маж) со
нормален метаболизам

Оброк Еден
(Утро пред училиште)

-1 чаша на овесна каша
-1 парче овошје (како јаболко)
-10 белки
-1/2 суп.лажичка на ленено семе масло
Додатоци: Повеќе витамини / минерали, витамин Ц (1000mg)

Оброк Два
(9-9:30 помеѓу часови)

-1-1/2 доза на Labrada's PROV60 Protein Blend, или Lean Body Protein Bar или Lean Body® RTD Shake или MRP
-1 банана, јаболко, или портокал.

Оброк Три
(11:30-12:30 Ручек)

-1 порција ориз
-порција зеленчук, како што се зелениот грав, брокула, аспарагус
-200 гр. на пилешко
-Додатоци: Витамин Ц (1000mg)

Оброк Четири
(03:00)

-1-1/2 мерица на PROV60 Протеини Labrada, или Lean Body Protein Bar или Lean Body® RTD Shake или MRP
-1 банана, јаболко, или портокал

оброк Пет
-300 гр. Печени Компири
-Порција зеленчук како што се зелениот грав, брокула, аспарагус
-250 гр. бела риба
-1 / 2 суп.лажичка на ленено семе масло
-Додатоци: Витамин Ц (1000mg)

оброк Шест
-1-1/2 доза на Labrada's PROV60 Protein Blend, или Lean Body Protein Bar или Lean Body® RTD Shake или MRP
-Додај 1 / 2 суп.лажичка на ленено семе масло.

ВОДА: вашата телесна тежина помножете ја x 0,66 и добивате унци на вода која треба да ја испиете во текот на денот.Вашето тело е претежно составен од вода, па ако не пиеш секојдневно онолку колку што е потребно лесно можете да ги загрозите вашите мускули, нивното орджување и раст, како и опоравувањето помеѓу тренинзите.
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11539
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
#27702
Re:Пример за тинејч мени 6 Years, 2 Months ago Karma: 150
Ѓороски
Херкулес, едноставно најдобар.
ХЕРКУЛЕС
Posts: 11539
graph
User Offline Click here to see the profile of this user
Gender: Male boban.gjoroski herkules Location: Skopje Birthday: 08/07
The administrator has disabled public write access.
 
Go to topPage: 1
Moderators: 1van, mafmaf

SPORTIX ПОНУДА                                                                                                                                                             


   

     


  


 

Атлета на Македонија 2015

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Понуда